https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-venovali-za-tri-tydny-zlinske-zoo-osm-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé věnovali za tři týdny zlínské zoo osm milionů korun

27.3.2021 01:34 | ZLÍN (ČTK)
Zlínská zoo stejně jako ostatní zahrady v Česku již dříve upozornila na negativní dopady opatření spojených s pandemií koronaviru. Zahrady nemají kvůli uzavření areálů příjmy ze vstupného a dostaly se do finančních problémů.
Zlínská zoo stejně jako ostatní zahrady v Česku již dříve upozornila na negativní dopady opatření spojených s pandemií koronaviru. Zahrady nemají kvůli uzavření areálů příjmy ze vstupného a dostaly se do finančních problémů.
Foto | Herbert Frank / Wikimedia Commons
Lidé věnovali za tři týdny zlínské zoologické zahradě osm milionů korun. Právě díky pomoci veřejnosti se zlínská zoo může vrátit na jeden až dva měsíce do provozu bez omezení a nemusí nyní řešit žádné krizové scénáře, sdělila mluvčí zahrady Romana Bujáčková.
 

Zlínská zoo stejně jako ostatní zahrady v Česku již dříve upozornila na negativní dopady opatření spojených s pandemií koronaviru. Zahrady nemají kvůli uzavření areálů příjmy ze vstupného a dostaly se do finančních problémů, nemohly přitom žádat o kompenzace. Zlínská zahrada nedávno uvedla, že má peníze jen do konce dubna a hrozí, že bude muset přijmout krizová provozní opatření.

"Chtěl bych všem našim příznivcům velmi poděkovat, hluboce si jejich podpory vážíme. I nadále budeme usilovat, aby zoologické zahrady byly zařazeny do kompenzačních programů, například Covid 2020-2021. Náš další velký cíl je včasné otevření venkovních areálů se všemi pravidly platnými pro pobyt ve veřejných prostranstvích, jak například již od února funguje zoo Vídeň," uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Poté, co zahrady v posledních dnech upozorňovaly na svou špatnou situaci, ministerstva životního prostředí a financí dnes oznámila, že se dohodla na zvýšení dotací pro 28 licencovaných zoo v Česku o 50 milionů na celkem 80 milionů korun. Peníze jsou určené především na krmivo zvířat. Pro zlínskou zoo by to mělo znamenat čtyři miliony korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist