https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mlada-boleslav-ma-novy-utulek-pro-zvirata-stal-5-5-milionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mladá Boleslav má nový útulek pro zvířata, stál 5,5 milionu

30.9.2020 01:08 | M. BOLESLAV (ČTK)
Město již má plány na další rozšíření útulku a zvýšení kapacity. Ilustrační obrázek
Město již má plány na další rozšíření útulku a zvýšení kapacity. Ilustrační obrázek
Mladá Boleslav má nový útulek pro opuštěná zvířata. Je určený pro psy a kočky z Mladé Boleslavi a okolí, na projektu začalo město pracovat zhruba před dvěma lety, samotná stavba trvala půl roku. Město ještě musí získat kolaudaci, první zvířata sem tak zřejmě přijedou v říjnu. Náklady dosáhly 5,5 milionu korun, řekl náměstek mladoboleslavského primátora Daniel Marek (STAN).
 

Útulek v Mladé Boleslavi dlouhodobě chyběl, odchycená zvířata se musela vozit až do Lysé nad Labem na Nymbursku, tedy asi 30 kilometrů daleko. Městská policie ročně v Mladé Boleslavi odchytí asi 150 psů, zhruba 90 z nich skončí v útulku v Lysé, zbylé si jejich majitelé vyzvednou ještě na služebně strážníků v Mladé Boleslavi.

"Dva roky zpátky jsme se rozhodli, že útulek vybudujeme, hledali jsme dlouho vhodný prostor, byli jsme se podívat na třech nebo čtyřech místech," řekl Marek. Útulek nakonec vznikl u hájenky za obcí Březno, jen kousek od Mladé Boleslavi. Zvířata sem budou putovat nejen z Mladé Boleslavi, ale právě také z Března, Židněvsi nebo Sukorad. "Ozývají se nám další města a obce ze širokého okolí, že by s námi chtěly spolupracovat," uvedl Marek.

Na stavbu přispěla městu místní automobilka Škoda Auto částkou 1,5 milionu korun. Vybudováno je zatím 19 kotců, z toho tři karanténní pro nově přijatá zvířata. K dispozici jsou i dvě místnosti pro kočky, jedna z toho je venkovní voliéra. Psi mají k dispozici kryté kotce s možným výběhem do oploceného prostoru, každý pes má výběh vlastní.

Město již má plány na další rozšíření útulku a zvýšení kapacity. Do dvou let by zde mohl vzniknout také zvířecí hotel, kam by mohli lidé za poplatek umisťovat zvířata například ve chvíli, kdy jedou na dovolenou.

Kromě kotců je v útulku vybudováno také zázemí, nechybí ani ordinace pro veterináře, který sem zatím bude pouze dojíždět, podle Marka není potřeba, aby zde byl veterinář trvale.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist