https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/muze-na-prochazce-v-italskem-tridentsku-napadl-medved-a-zranil-ho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Muže na procházce v italském Tridentsku napadl medvěd a zranil ho

6.3.2023 10:44 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Muže v Tridentsku na severu Itálie, který byl v lese na procházce se psem, napadl medvěd a zranil ho na paži a hlavě, informovala agentura APA a italská média.
 

Medvěd na muže zaútočil na turistické stezce. Zraněný byl převezen do nemocnice v městečku Cles, kde mu lékaři operovali paži a ošetřili mu rány na hlavě. Šéf regionu Tridentsko Maurizio Fugatti o případu informoval ministra životního prostředí. Uvedl, že problém medvědů už není možné dále odkládat. APA píše, že už víckrát dal najevo, že by byl pro odstřel problematických kusů, ale dostal se do konfliktu s ochránci zvířat.

V Tridentsku žije ve volné přírodě asi 90 medvědů. Občas se dostávají do obydlených oblastí a útočí tam na hospodářská zvířata. Tyto šelmy byly na sever Itálie dovezeny v roce 1999 ze Slovinska v rámci projektu podporovaného Evropskou unií.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (15)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

6.3.2023 12:24
90 medvědů na celou Itálii je moc, 6.000 medvědů v Rumunsku je v pohodě. A to nemluvím o Slovensku, kde podle vyjádření Lesů Slovenské republiky je 2.500 - 2.700 medvědů.
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

6.3.2023 14:18
Už i medvědi mají lidí dost. A ani se nedivím
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

6.3.2023 14:54 Reaguje na Michal Uhrovič
Nejsou sami.
Odpovědět
Hu

Hunter

6.3.2023 16:35 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
No to je ta mantra ekotrotlu, když budete hodni na predátory, budou oni hodni na vas😀😀
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

6.3.2023 17:56 Reaguje na Hunter
😀😀😀😀
Vlk opět zaútočil v Beskydech, rozsápal psa.
Seznam dnes 16:00
Odpovědět
Hu

Hunter

6.3.2023 16:33
Ale vždyť přece to je nesmysl, predátoři se přece lidi boji, jsou plaší a lidem se vyhýbají. A kdyby něco, stačí na ne přece zakřicet nebo po nich hodit vetvicku a je to😀. Sám teď lezim ve spitale a perou do me ATB po podobne zkušenosti😀 s leopardem.
Odpovědět
JO

Jarka O.

6.3.2023 18:00 Reaguje na Hunter
Vy jste vlezl leopardovi do rajónu? Povídejte a přeji brzké uzdravení. Pak byste mohl přijít na školení k jedné ministryni, která by Vás poučila, jak se chovat k Leopardovi.
Odpovědět
Hu

Hunter

6.3.2023 19:57 Reaguje na Jarka O.
No jo no, byli jsme věset navnady pro klienta pro Toma, co jsme ho tam už par dni krmili a když jsem se byl podívat kolem, kde a jak udělat zasek, tak byl najednou na me, čert ví odkud se vzal. Než přibeh Dirk od auta s flintou, tak stopari zacli rvat a mlátit ho klackama a sundali ho ze me. Asi jim budu muset koupit karton cigar😀. Protože jinak maj šestý smysl jak se rychle vyparit, když to smrdí pruserem😀. Smůla no. Asi sem měl z prdele kliku. V oblasti žádný PAC hlášen nebyl.
Odpovědět
Hu

Hunter

6.3.2023 19:59 Reaguje na Hunter
Na druhou stranu, ďábel sy ty svy ohlída😀
Odpovědět
JO

Jarka O.

6.3.2023 20:37 Reaguje na Hunter
Leopard: lovec 1:0, ale ne úplně....
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

7.3.2023 16:10 Reaguje na Hunter
Vy taky musíte mít cosi extra. Normální člověk by se nechal pokousat jezevčíkem, Vy jste hógo-fógo, tak na to máte leoparda.
Přeji brzké uzdravení.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

6.3.2023 18:01
Medvědi útočí na člověka nebo hospodářská zvířata vzácně , a dá se tomu skutečně předcházet. Tedy pokud jsou stavy udržovány na správné úrovni.

Zato vlk je doslova krvelačné monstrum , které tady nemá co pohledávat. Míněna kulturní krajina.
Odpovědět
Pe

Petr

6.3.2023 18:09 Reaguje na Miroslav Vinkler
To si pletete s vlkodlakem.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

6.3.2023 18:23 Reaguje na Petr
Vy už jste nějakého vlkodlaka potkal, že máte tyhle zkušenosti?
Odpovědět
VJ

Václav John

7.3.2023 15:29 Reaguje na Miroslav Vinkler
Na druhou stranu, když už na vás vystartuje medvěd, tak je hodně zle. Vlci sice dělají obří škody, ale útoky na lidi jsou naprosto výjimečné. Útoky medvěda sice nejsou úplně časté, ale přece jen se občas dějí. Počet lidí zabitých medvědy za posledních 50 let v Evropě se počítá na desítky, u vlků je to jen několik případů, i když počty vlků a medvědů jsou v Evropě podobné. Jasně, že medvěd většinou útočí v sebeobraně (pocit ohrožení) nebo ve strachu o mláďata, ale upřímně - ono je vcelku jedno proč na vás medvěd zaútočil, ale když už se to stane, není to žádná sranda.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist