https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-elektrofest-do-pelhrimova-prijelo-127-elektromobilu-je-to-novy-cesky-rekord
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na ElektroFest do Pelhřimova přijelo 127 elektromobilů, je to nový český rekord

25.10.2021 13:57 | PELHŘIMOV (ČTK)
Majitelé elektromobilů se v Pelhřimově postarali o nový zápis do České knihy rekordů. Na Masarykovo náměstí se jich během sobotního festivalu ElektroFest sjelo 127. Je to největší počet elektromobilů na jednom místě, řekl ČTK Miroslav Marek z pelhřimovské agentury Dobrý den, která spravuje databázi českých rekordů.
 

Rekord vytvořila pouze čtyřstopá vozidla. "Nepočítaly se ani hybridy, týká se to čistě elektrických automobilů," řekl Marek. První takový rekord agentura zaznamenala v roce 2007, tehdy se sjelo osm elektromobilů. "Těch pár prapůvodních elektromobilistů vlastně vymyslelo tento rekord. Ale ta doba už je dávno jinde," řekl. Světový rekord je teď podle Marka 508 elektromobilů na jednom místě.

ElektroFest určený pro všechny značky elektromobilů byl v Pelhřimově poprvé. "Minulý rok jsme to zkusili tak nanečisto, sešlo se nás asi 45 aut, hlavně z komunity Tesla. Tenhle rok jsme to pojali trochu jinak, jako festival a oslavu čisté mobility," řekl ČTK Filip Vondráček za pořadatele. V programu byly vedle ElektroFest Rally debaty odborníků a majitelů elektrovozidel s veřejností.

Z festivalu by se v Pelhřimově měla stát tradice. "Vize je na jednom místě v jednom čase lidem nabídnout kompletní nabídku elektrovozidel, která je. Taky aby se nejširší veřejnost mohla setkat s majiteli elektromobilů, kteří s nimi mají velké zkušenosti," uvedl Jan Křižka z přípravného týmu. Mezi pořadateli jsou členové elektromobilních asociací. "Organizujeme tuhle akci jako nadšenci," řekl.

Pelhřimov podle pořadatelů není jen městem rekordů, podmínky pro čistou mobilitu se v tomto regionu rozvíjejí déle než pět let. Přibývají nabíjecí stanice, elektromobily už mají některá města.

"My používáme dva elektromobily v domově pro seniory," řekl pelhřimovský starosta Ladislav Med (ODS). Město tyto vozy pořídilo s pomocí dotací, jejich pořizovací cena byla vyšší než u běžných aut. V Pelhřimově už funguje jedna nabíjecí stanice, druhá je podle starosty těsně před dokončením a další se připravuje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VM

Vladimir Mertan

25.10.2021 21:53
https://www.youtube.com/watch?v=xrUNbsz9DZQ Jed´ do Pelhřimova, at´ víš do čeho jdeš :-)
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

26.10.2021 06:44
V české republice je skoro polovina elektrické energie vyrobena ve spalovacích elektrárnách Takže platí, že elektromobil je auto, které má výfuk někde jinde. Jinými slovy, je to podfuck.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

11.11.2021 11:19 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Velká část majitelů elaut má doma (nebo ve firmě) střešní fve a nabíjí z ní.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist