https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-vysocine-hasici-o-vikendu-hasili-pet-desitek-pozaru-hrabanky-klesti-a-travy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Vysočině hasiči o víkendu hasili pět desítek požárů hrabanky, klestí a trávy

13.3.2022 18:50 | JIHLAVA (ČTK)
Nejčastější příčinou požárů byla nedbalost při pálení klestí.
Nejčastější příčinou požárů byla nedbalost při pálení klestí.
Licence | Volné dílo (public domain)
Na Vysočině hasiči v sobotu likvidovali tři desítky požárů lesní hrabanky, někde hořel i les, balíky slámy a suchá tráva. Řadu těchto požárů podle hasičů zavinila nedbalost při pálení klestí, většinou nezpůsobily větší majetkové škody. Při požáru lesa u Stříteže na Žďársku byla škoda vyčíslená na 300 000 korun. Vyplývá to z přehledu zásahů hasičů v kraji od sobotních 07:00 do dnešního rána. Do dnešních 18:00 měli další dvě desítky podobných zásahů, největší počet na Havlíčkobrodsku.
 

V sobotu bylo na Vysočině větrno, i dnes mohl mít vítr podle meteorologů v nárazech rychlost přes 50 kilometrů v hodině.

Nejvíc výjezdů měli hasiči v sobotu kvůli požárům v lesích na Jihlavsku a Žďársku. U vsi Třeštice na Jihlavsku hasili několika vodními proudy hrabanku a lesní porost přibližně na tříhektarovém pozemku, výši škody zatím nezveřejnili. Kvůli nedbalosti při pálení klestí začal hořet les u Nadějova na Jihlavsku, způsobil škodu za 50.000 korun. U Řemenova na Pelhřimovsku hořely balíky slámy a lesní hrabanka.

S hašením lesních porostů pomáhali hasiči z Vysočiny v sobotu také na třech místech v sousedních krajích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist