https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecka-policie-zabranila-naruseni-berlinskeho-maratonu-klimatickymi-aktivisty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německá policie zabránila narušení berlínského maratonu klimatickými aktivisty

24.9.2023 19:18 | BERLÍN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německá policie dnes zabránila protestu klimatického hnutí Poslední generace (Letzte Generation), které chtělo narušit maraton v Berlíně. Informovala o tom agentura DPA, podle které policisté několik členů skupiny zadrželi.
 

Krátce před začátkem maratonu se na trasu závodu v centru německé metropole podařilo přes zábrany dostat osmi lidem, kteří se hlásí ke klimatickému hnutí. Na silnici rozlili oranžovou barvu. Policisté zasáhli, než se podařilo protestujícím přilepit k vozovce. Samotný závod protestní akce nijak nenarušila.

"Děláme to, protože jsme v nouzové situaci. V existenčním nebezpečí!" uvedlo hnutí Poslední generace na sociální síti X, na které zveřejnilo také video ze své akce. Skupina znovu vyzvala německé politiky, aby dělali více pro ochranu klimatu. Německo by se podle nich mělo do roku 2030 vzdát fosilních paliv. Spolková vláda nyní počítá s tím, že bude mít klimaticky neutrální hospodářství až od roku 2045.

K účasti na Berlínském maratonu, který je jedním z nejznámějších závodů tohoto typu na světě, se letos přihlásilo rekordních téměř 48.000 běžkyň a běžců z více než 150 zemí světa. Na pořádek a bezpečnost dohlíželo více než tisíc policistů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist