https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novou-sefkou-svetove-meteorologicke-organizace-wmo-se-stala-argentinka-saulova?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Novou šéfkou Světové meteorologické organizace (WMO) se stala Argentinka Saulová

3.6.2023 01:07 | ŽENEVA (ČTK)
Novou šéfkou Světové meteorologické organizace (WMO) byla zvolena Argentinka Celeste Saulová, dosavadní zástupkyně končícího generálního tajemníka organizace Fina Petteriho Taalase. WMO to oznámila tento týden v tiskové zprávě. Podle agentury Reuters půjde o první ženu v čele WMO; funkce se ujme 1. ledna 2024.


reklama

 

Saulová, která je zároveň ředitelkou argentinské meteorologické služby, získala už v prvním kole požadovanou dvoutřetinovou většinu v hlasování zástupců 193 zemí organizace. V hlasování podle Reuters porazila další tři kandidáty včetně čínského.

Saulová vedení organizace přebírá v době, kdy je jednou z priorit mezinárodního společenství boj proti klimatické změně a stále extrémnějšímu počasí. "V této době, kdy jsou nerovnost a klimatická změna největšími globálními hrozbami, musí WMO přispět k posílení meteorologické a hydrologické služby, aby byli ochráněni obyvatelé zemí a jejich ekonomiky poskytováním včasných a efektivních služeb a systémů včasného varování," zdůraznila Saulová, jejíž předchůdce Taalas stál v čele WMO po dvě funkční období od roku 2016.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

TOPlist TOPlist