https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/palirnik-v-jar-ziskava-rostlinne-prisady-do-ginu-ze-sloniho-trusu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Palírník v JAR získává rostlinné přísady do luxusního ginu ze sloního trusu

18.4.2022 00:06 | JOHANNESBURG (ČTK)
Jednou z radostí řemeslné výroby ginu je čichání k vonným bylinám, ovoci a semenům používaným k přípravě tohoto aromatického alkoholického nápoje. Většinou však před touto činností rostlinné přísady neprocházejí trávicím ústrojím slona. Jako je tomu u Lese Ansleyho, který přísady do svého ginu získává právě ze sloního trusu, napsala agentura Reuters.
 

Prvotřídní exempláře sloního trusu Ansley hledá v jihoafrické divočině. Když nějaký najde, zvedne jej k nosu, aby nasál jeho komplexní aroma. Pokud je se vzorkem spokojen, uloží jej do tašky k pozdějšímu použití při výrobě ginu.

Indlovu Gin byl uveden na trh v roce 2018. Jeho název pochází ze zuluštiny, kde indlovu znamená slon. Během pandemie covidu-19 se prodej tohoto luxusního ginu rozšířil do Spojených států, Kanady, Německa, Švýcarska, Japonska a na Tchaj-wan. Les Ansley a jeho manželka Paula nyní měsíčně vyrábějí 1500 lahví ginu určených k exportu. Od začátku letošního roku jej kupují také dva největší obchodní řetězce v JAR: Woolworths a Pick 'n' Pay.

Hlavní práci podle Ansleyho odvádějí sloni, jelikož právě oni vybírají byliny a ovoce, jež dávají ginu jeho specifickou chuť. Sloni jsou podle palírníka skvělými pomocníky, protože jsou velmi vybíraví. Potrava jim navíc prochází trávicím ústrojím rychle, mají málo střevních bakterií a stráví jen malou část toho, co sní.

"Je na nich, aby vybrali nejlepší listy, nejlepší ovoce, nejlepší květiny a nejlepší rostliny," poznamenal Ansley.

Stejně jako základní přísady ginu, jako jsou jalovec a citrusy, se sušené a omyté rostlinné přísady ze sloního trusu mění s ročním obdobím a klimatem, což se projevuje v chuťové odlišnosti různých šarží. Souřadnice místa sběru trusu jsou uvedeny na lahvích.

Na výrobu 3000 až 4000 lahví ginu je potřeba zhruba pět velkých pytlů trusu. Ten se nejprve usuší a rozdrobí a pak vymyje, aby se odstranily nečistoty a písek. Nakonec zůstanou pouze nestrávené zbytky ovoce, květů, listů a kůry. Ty se sterilizují a znovu usuší. Nakonec se zbytky vylouhují v ginu.

Manželé Ansleyovi dávají 15 procent ze zisku z prodeje ginu útulku pro osiřelé slony, což je kromě odlišnosti dalším důvodem, proč se jejich gin těší oblibě u zákazníků.

A jak gin vyrobený s přísadami ze sloního trusu chutná? "Je zemitý," poznamenala barmanka Johana Jonesová, když do ginu při přípravě koktejlu vymačkávala pomeranč. "Proto je jiný," dodala.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (8)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

18.4.2022 08:23
Další důkaz, že člověk může být za jistých okolností koprofág. Cibetková káva je toho dalším důkazem. A to nemluvím o jednom filmu, kde se pálenka dělala přímo z lidských exkrementů.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

18.4.2022 18:43 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Jak by pravil klasik: víte ho**o, co je na světě dobré!-) Tak ne že budete běhat po pastvisku, nasávat aroma a vhodné kusy házet do bečky. Všechno nechat chrobákům!

Potkávám paničky, jejichž psi mají náhubky, za což je chválím. A ony prý né kvůli tomu, že by napadali lidi, ale žerou vše, na co přijdou, exkrecementem počínaje. Tak jim to rozmlouvám, že je to zdravé, taková perorální vakcinace. Prostě: co tě nazabije, to tě posilní. Tím se jen potvrzuje, že přehnaná hygiena škodí.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

18.4.2022 20:12 Reaguje na Karel Zvářal
Ty náhubky bych so dovolil vysvětlit. Řada těch paniček má toho mazlíka i jako předmět cicmání přičemž je to oboustranné. A dovedete si představit, jaké to je, nechat se olizovat od miláčka, který před tím konzumoval kravinec na blízké louce. Chanel č. 5 to určitě není. A přijít někam na návštěvu s tím, že tenhle odér je z Vás cítit, to je snad největší faux pas, jakého se člověk může dopustit.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

18.4.2022 20:32 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Nic zvláštního. Zajisté víte, z čeho se vyrábí parfémy, mj. z ambry, vorvaního lejna. A nemůžu si pomoct, ale já to i minuty po projítí "navoněné" lady v chodbě na schodech cítím. Těžká, protivná "vůně", ani trochu lákavá... To je spíše odpuzovadlo, které má zřejmě překrýt pach nemytého těla, jinak si to neumím vysvětlit. Možná ve středověku to na chlapy zabíralo, nebo možná více na samotné nositelky...

Takže ten pes, když se v tom vyválí, či někdy to i pozře, je stejně "sexy", jako jeho úzkostlivě čistotná panička:-)
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

18.4.2022 21:12 Reaguje na Karel Zvářal
Říká se že jinak voní seno koním a jinak zamilovaným. A o jiných odérech ta platí asi taky. Ale nikdy jsem neslyšel, že by se někdo vybavil na rande tím, že se půjde vyválet na hnojiště.
Jo a když už se bavíme o těch "vůních", tak ony i olomoucké tvarůžky patří k těm potravinám, které jsou invazivní. Je dobrý fór nechat v neděli brzy ráno psa nakrmit nekolika kousky tohoto skvostu a pak ho poslat do ložnice, aby šel vzbudit paničku.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

19.4.2022 11:52
Posedlost luxusem, jedinečností a nedostupností i z lejna udělá předmět
zájmu. Vezměte si kolik "pochoutek" " chutná" pouze proto, že je to drahé
a vzácné. Naopak dostupné pochoutky se stávají běžnými potravinami.
Jen ať hlupáci platí za kořalku z lejna, za pár gramů lanýžů a kaviáru.
My obyčejní lidé si vystačíme s obyčejnými nápoji a potravinami a nemusíme
předstírat, jak nám to chutná a voní. Nemusíme chválit mazaniny na obrazech
a sochy z odpadků, nemusíme poslouchat hudbu "nejlepších" umělců a koukat
na filmy ověnčené cenami. Můžeme si po pravdě říci, co je dobré, hezké,
kvalitní a nemusíme si to pokrytecky namlouvat, abychom byli IN. Chce to
mít pouze odvahu říci svoji pravdu a nejít zbaběle s davem. Bohužel tu
zase přichází doba povinnosti kráčet s davem a mluvit jednotnou řečí.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

19.4.2022 12:44 Reaguje na Břetislav Machaček
Je fakt, že "obyčejnými" potravinami "světáky" neoslníte, na druhé straně při domácí výrobě je dokážete vytáhnout k takové dokonalosti, kterou fabrikanti při průmyslové výrobě nejsou schopni docílit. Jako příklad bych uvedl třeba tlačenku. S takovým pokrmem na žádné recepici neoslníte. Na druhé straně tento pokrm, připravený mnou, se vymyká tomu, co se jako tlačenka nabízí v obchodech a nesahá po kotníky mému výrobku ani produkt, prodávaný v supermarketech, kde říkají, že u nich je svět ještě v pořádku.
Odpovědět

Jirka Černý

20.4.2022 13:43
Úplně vidím jak se s někým vsadil že bude dělat chlast z hoven a všichni se budou tvářit jaký je to luxus, protože nechtějí být za pitomce co tomu nerozumí.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist