Palírník v JAR získává rostlinné přísady do luxusního ginu ze sloního trusu
Trigger Warning: Elephant Buttholes @indlovugin pic.twitter.com/B39tiPWVqj
— 60 Second Docs (@60SecDocs) December 13, 2021
Prvotřídní exempláře sloního trusu Ansley hledá v jihoafrické divočině. Když nějaký najde, zvedne jej k nosu, aby nasál jeho komplexní aroma. Pokud je se vzorkem spokojen, uloží jej do tašky k pozdějšímu použití při výrobě ginu.
Indlovu Gin byl uveden na trh v roce 2018. Jeho název pochází ze zuluštiny, kde indlovu znamená slon. Během pandemie covidu-19 se prodej tohoto luxusního ginu rozšířil do Spojených států, Kanady, Německa, Švýcarska, Japonska a na Tchaj-wan. Les Ansley a jeho manželka Paula nyní měsíčně vyrábějí 1500 lahví ginu určených k exportu. Od začátku letošního roku jej kupují také dva největší obchodní řetězce v JAR: Woolworths a Pick 'n' Pay.
Hlavní práci podle Ansleyho odvádějí sloni, jelikož právě oni vybírají byliny a ovoce, jež dávají ginu jeho specifickou chuť. Sloni jsou podle palírníka skvělými pomocníky, protože jsou velmi vybíraví. Potrava jim navíc prochází trávicím ústrojím rychle, mají málo střevních bakterií a stráví jen malou část toho, co sní.
"Je na nich, aby vybrali nejlepší listy, nejlepší ovoce, nejlepší květiny a nejlepší rostliny," poznamenal Ansley.
Stejně jako základní přísady ginu, jako jsou jalovec a citrusy, se sušené a omyté rostlinné přísady ze sloního trusu mění s ročním obdobím a klimatem, což se projevuje v chuťové odlišnosti různých šarží. Souřadnice místa sběru trusu jsou uvedeny na lahvích.
Na výrobu 3000 až 4000 lahví ginu je potřeba zhruba pět velkých pytlů trusu. Ten se nejprve usuší a rozdrobí a pak vymyje, aby se odstranily nečistoty a písek. Nakonec zůstanou pouze nestrávené zbytky ovoce, květů, listů a kůry. Ty se sterilizují a znovu usuší. Nakonec se zbytky vylouhují v ginu.
Manželé Ansleyovi dávají 15 procent ze zisku z prodeje ginu útulku pro osiřelé slony, což je kromě odlišnosti dalším důvodem, proč se jejich gin těší oblibě u zákazníků.
A jak gin vyrobený s přísadami ze sloního trusu chutná? "Je zemitý," poznamenala barmanka Johana Jonesová, když do ginu při přípravě koktejlu vymačkávala pomeranč. "Proto je jiný," dodala.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (8)
Zbyněk Šeděnka
18.4.2022 08:23Karel Zvářal
18.4.2022 18:43 Reaguje na Zbyněk ŠeděnkaPotkávám paničky, jejichž psi mají náhubky, za což je chválím. A ony prý né kvůli tomu, že by napadali lidi, ale žerou vše, na co přijdou, exkrecementem počínaje. Tak jim to rozmlouvám, že je to zdravé, taková perorální vakcinace. Prostě: co tě nazabije, to tě posilní. Tím se jen potvrzuje, že přehnaná hygiena škodí.
Zbyněk Šeděnka
18.4.2022 20:12 Reaguje na Karel ZvářalKarel Zvářal
18.4.2022 20:32 Reaguje na Zbyněk ŠeděnkaTakže ten pes, když se v tom vyválí, či někdy to i pozře, je stejně "sexy", jako jeho úzkostlivě čistotná panička:-)
Zbyněk Šeděnka
18.4.2022 21:12 Reaguje na Karel ZvářalJo a když už se bavíme o těch "vůních", tak ony i olomoucké tvarůžky patří k těm potravinám, které jsou invazivní. Je dobrý fór nechat v neděli brzy ráno psa nakrmit nekolika kousky tohoto skvostu a pak ho poslat do ložnice, aby šel vzbudit paničku.
Břetislav Machaček
19.4.2022 11:52zájmu. Vezměte si kolik "pochoutek" " chutná" pouze proto, že je to drahé
a vzácné. Naopak dostupné pochoutky se stávají běžnými potravinami.
Jen ať hlupáci platí za kořalku z lejna, za pár gramů lanýžů a kaviáru.
My obyčejní lidé si vystačíme s obyčejnými nápoji a potravinami a nemusíme
předstírat, jak nám to chutná a voní. Nemusíme chválit mazaniny na obrazech
a sochy z odpadků, nemusíme poslouchat hudbu "nejlepších" umělců a koukat
na filmy ověnčené cenami. Můžeme si po pravdě říci, co je dobré, hezké,
kvalitní a nemusíme si to pokrytecky namlouvat, abychom byli IN. Chce to
mít pouze odvahu říci svoji pravdu a nejít zbaběle s davem. Bohužel tu
zase přichází doba povinnosti kráčet s davem a mluvit jednotnou řečí.