https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/patraci-tymy-v-jar-nalezly-a-usmrtily-uprchlou-tygrici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pátrací týmy v JAR nalezly a usmrtily uprchlou tygřici

19.1.2023 18:00 | Johannesburg (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Policie včera nalezla a usmrtila osmiletou tygřici Sheba, která v sobotu uprchla ze soukromé farmy poblíž jihoafrického Johannesburgu. Informovala o tom agentura AP. Šelma na útěku poranila jednoho muže a zabila jedno prase a dva psy. Tygřice byla utracena v časných ranních hodinách poté, co byla spatřena v obytné čtvrti Walkerville. Podle policie bylo kočkovitou šelmu nemožné bezpečně polapit a majitel zvířete dal svolení k jeho usmrcení.
 

"Vzhledem k lokalitě a členitosti terénu nebylo možné ji zadržet ani bezpečně chytit," uvedl zástupce místní policejní skupiny Gresham Mandy. "Ve 3:45 (2:45 SEČ) ráno bylo rozhodnuto o jejím usmrcení, dokud to bylo bezpečné," dodal Mandy. Podle něj to nebylo jednoduché rozhodnutí, ale bezpečí komunity bylo pro policii na prvním místě. Pátrací týmy Shebu hledaly také pomocí dronů a helikoptér a vystopovaly ji v zemědělské oblasti poblíž několika domů.

Organizace Society for the Prevention of Cruelty to Animals (SPCA), která se zaměřuje na ochranu zvířat, vyjádřila znepokojení nad tím, že úřady v provincii Gauteng, kde se nachází farma, z níž tygřice uprchla, nevyžadují pro chov exotických zvířat speciální licenci.

"Tato tygřice, která se již ve volné přírodě chovala jako šelma, se do obytné zóny nezatoulala sama," uvedla ve svém prohlášení organizace SPCA. "Byla tam nedobrovolně přivedena, aby byla držena v zajetí, to by se vůbec nemělo dít," dodala organizace.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist