https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-vyskyt-medveda-u-zlina-potvrdily-stopy-obezretnost-je-na-miste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě

12.5.2024 20:16 | ZLÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
 
Bezpečnostní upozornění v souvislosti s výskytem medvěda vydala Městská policie ve Zlíně v sobotu po poledni. Na medvěda v lesích mezi místní částí Kudlov, osadou Pindula a obcí Želechovice nad Dřevnicí upozornil policii i strážníky muž, který si byl v těchto místech zaběhat. Medvěda spatřil poblíž žluté turistické trasy v ulici Březovská. Zvíře po spatření běžce uteklo. Upozornění se poté objevilo mimo jiné i na sociálních sítích města Zlína.

Městská policie v této souvislosti upozorňuje veřejnost na možné riziko spočívající v nečekaném a nežádoucím kontaktu s touto mohutnou šelmou. Při pohybu v lesích by lidé měli dbát zvýšené opatrnosti, vyhýbat se nepřehledným a hustě zarostlým místům a v případě procházky se psem by měli mít své zvíře zajištěné na vodítku, uvedli strážníci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (14)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

12.5.2024 20:26
Míša byl na Provodovsku zjištěn už asi před čtyřmi lety (otěrový strom), jinak je plašší než Big Foot, takže spíše se objeví na FT (UH a tak...), než by se nechal spatřit. Ale asi postupně si zvykl a dovede stupeň nebezpečí odhadnout. Doufám, že tímto nevypukne hysterie, jako u pronásledovaného chudáka v Beskydech.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

12.5.2024 20:43 Reaguje na Karel Zvářal
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pohyb-medveda-u-zlina-potvrdily-stopy-svedci-hlasi-take-medvedici-s-mladetem-40471376#dop_ab_variant=1291701&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=abtest241_shrnuti_llm_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

12.5.2024 20:37
Průzkumný výsadek. Hlavní medvědí jednotka ze Slovenska bude následovat.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

12.5.2024 20:51 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Voni pronikaj. Sice pomaleji, než si to OL představuje, ale to byl nakonec cíl absolutní ochrany, aby se nadpočetní rozsídlovali do okolních zemí. Letos to vypadá (dle teorie kvantové fyziky) na úrodný rok, zase bude o čem psát...
Odpovědět
Peter Sládek

Peter Sládek

12.5.2024 20:52 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Ak zvládne zrýchlený presun. Bo z nášho stádočka už dve odbudli:
https://bystrica.dnes24.sk/okres/zvolen/pri-ocovej-odstranili-problemovu-medvedicu-odstrelil-ju-poslanec-rudolf-huliak-448531
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

12.5.2024 21:22 Reaguje na Peter Sládek
Podle vyjádření Lesů Slovenské republiky bylo předloni na Slovensku něco mezi 2.400 - 2.700 medvědů hnědých. Pokud je to pravda, tak ti dva picnutí medvědi za poslední týden nic neznamenají.
Odpovědět
Sl

Slovan

13.5.2024 09:42 Reaguje na Peter Sládek
Já prostě nechápu, proč se tím musí chlubit i s fotografiemi a nějakými srdíčky. Úplně zbytečně to vyvolává emoce. Oznámím skutečnost, fotky si nechám pro svůj okruh a hotovo. Medvědovi to život nevrátí, nemusí se bát.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

13.5.2024 07:41
Už ať jsou vlci a medvědi v okolí Prahy a pak se to bude teprve řešit. Zatím
O.K., když před lidmi utíkají a asi zatím nezjistili, že jsou lidé bezmocní
jako ty ovce a chutnají téměř stejně(podle věku), což tvrdil jeden kanibal
z Leningradu po válce, když byl obviněn z konzumace spoluobčanů.
Odpovědět
PE

Petr Elias

13.5.2024 07:55
Méďa má plné právo na území. Daroval bych mu Ostravu a okolí - v té bídě stejně žádný inteligentní život není. :)
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

13.5.2024 08:54 Reaguje na Petr Elias
Inteligence neznamená štastný život ..
Odpovědět
Sl

Slovan

13.5.2024 09:44 Reaguje na Petr Elias
Zato vy tu poslední dobou vytváříte vskutku inteligentní komentáře…
Odpovědět
PB

Petr Brok

13.5.2024 10:08
O medvědy atd. na svých pozemcích nestojím. Způsobují škody, které zvyšují uhlíkovou stopu.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

13.5.2024 18:08
Zajímavé! Medvěd viděný v sobotu, v neděli na FT o 15 km východněji, přičemž na FT byl údajně i u Vydrné (SK) ve čtvrtek, asi 36 km od sobotního pozorování. A už v sobotu dopoledn švihal kolem Pulčína zpátky do Javorníků... Jedinečný sportovní výkon, nebo finta v počítání?

Čtyři záznamy téhož kusu během pěti dnů jsou mimořádně pozoruhodné, přijde mi to však poněkud přitažené. Medvědice s mládětem v Hostýnkách viděná též minulý týden nebyla na žádné FT???, přičemž na místě byla zřejmě již od podzimu (přezimovala) a krom jednoho pozorování nic??? Nějaké divné, zdá se mi...

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-medved-u-zlina-je-zrejme-v-cesku-sam-nevestu-tu-hledal-marne-40471512#utm_content=freshnews&utm_term=medv%C4%9Bd%20zl%C3%ADn&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

13.5.2024 18:12 Reaguje na Karel Zvářal
v pondělí dopoledne zpátky domů, neb "nenašel nevěstu"
jak dojemné!
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist