https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazska-firma-dostala-dalsi-pokutu-nezalesnila-holiny-na-zdarsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražská firma dostala další pokutu, nezalesnila holiny na Žďársku

13.3.2020 00:13 | HAVLÍČKŮV BROD (ČTK)
Firma Supreme Store sídlící v Praze dostala od ČIŽP další pokutu 388.000 korun, protože nezalesnila přibližně dva hektary holin na Žďársku.
Firma Supreme Store sídlící v Praze dostala od ČIŽP další pokutu 388.000 korun, protože nezalesnila přibližně dva hektary holin na Žďársku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Firma Supreme Store sídlící v Praze dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) další pokutu 388.000 korun, protože nezalesnila přibližně dva hektary holin na Žďársku. Dřevo bylo na těchto pozemcích dotěžené před čtyřmi lety, nová výsadba měla být do dvou let. Vloni už dostal vlastník pozemků pokutu 241.000 korun. Ve včerejší tiskové zprávě to uvedl ředitel havlíčkobrodského inspektorátu ČIŽP Jan Panský. Firmu se novinářům kontaktovat nepodařilo.
 

Podle inspekce jde o pozemky s celkovou rozlohou 1,94 hektaru v katastrálních územích Hrdá Ves, Věžná na Moravě a Zlatkov. Jednání firmy hodnotí inspekce jako účelové, protože přes opakovaná upozorňování nezalesnila ani jeden vytěžený pozemek. Zákon o lesích podle inspekce ukládá vlastníku lesa povinnost holinu zalesnit do dvou let a sedm let se starat o mladý porost.

"V únoru 2019 jsme upozornili firmu, že už v roce 2018 uplynula zákonná lhůta pro zalesnění všech uvedených pozemků," uvedl Panský. Podle kontroly provedené loni v červnu ale firma neudělala nic, proto dostala pokutu 241.000 korun. Podle další kontroly z loňského prosince neudělal vlastník ani u jednoho pozemku ani přípravu pro zalesnění.

Podle loňské zprávy inspekce se vlastníci pozemků měnili. Vytěžila je společnost s ručením omezeným Land Value, pak je prodala firmě Projekt Mission, následně byly převedeny na firmu Supreme Store. Podle údajů v obchodním rejstříku jde o společnost s ručením omezeným vzniklou v červnu 2018. Převádění těchto lesních pozemků podle inspekce nápadně kopíruje termíny lhůt dané zákonem pro zalesnění a lhůt pro osvobození od daně z převodu nemovitostí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist