https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prodej-aut-na-hybridni-pohon-za-leden-a-unor-stoupl-o-polovinu-na-4185
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodej aut na hybridní pohon za leden a únor stoupl o polovinu na 4185

14.3.2022 15:52 (ČTK)
Prodej aut na hybridní pohon vzrostl v Česku za první dva měsíce roku o 57 procent na 4185 vozů. Z toho prodej plug-in hybridních aut se zvýšil meziročně o desetinu na 489. Počet registrovaných elektromobilů stoupl o 41 procent na 491 vozidel. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
 

Nejvíce hybridních vozů, celkem 1169, prodala Toyota, následuje Ford s 633 prodanými hybridy a třetí je Škoda Auto s 362 vozy. "Zájem o hybridy v současnosti roste i v souvislosti se zvyšováním cen nafty a benzínu. Tento trend bude podle našich analýz pokračovat i v dalších měsících. Podíl hybridů na objednávaných vozech Toyota již přesahuje dvě třetiny," řekl ČTK generální ředitel Toyoty v ČR Martin Peleška.

Mezi elektromobily má dominantní pozici Škoda s 215 prodanými vozy, Hyundai prodal 39 aut na elektřinu a Volkswagen 37. Škoda ve středu oznámila, že letos plánuje v Česku prodat 1400 elektromobilů Enyaq a Enyaq Coupé.

Prodej nových osobních aut v Česku za leden a únor meziročně vzrostl o 3,4 procenta na 30.488 vozů. V samotném únoru ale klesl o tři procenta na 14.225 aut, což je nejnižší úroveň za posledních osm let.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SP

Svatá Prostoto

14.3.2022 16:37
S ohledem na to, že 3/4 z nich ... aspoň podle těch čísel ... nejsou nízkoemisní automobily, a řada z nich má větší emise než taková Fabka v benzínu, to zase není taková sláva.

Ale na první pohled to vypadá jako hrozný úspěch:-).

Navíc jsou ta čísla vůbec nějaká podivná a na první dobrou to moc nesedí.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist