https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rozsahly-pozar-na-jihu-francie-znicil-pres-600-hektaru-lesa-a-porostu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rozsáhlý požár na jihu Francie zničil přes 600 hektarů lesa a porostu

8.7.2022 12:30 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Rozsáhlý lesní požár, který vypukl ve čtvrtek odpoledne na jihu Francie, zničil přes 600 hektarů lesa a porostu. Proti ohni dnes ráno zasahovalo na 700 hasičů a vojáků, informovala agentura AFP. Podle stanice BFM-TV bylo nutné evakuovat obyvatele tří vesnic a obcí, které ohrožoval oheň.
 

Požár vypukl ve čtvrtek odpoledne u města Alès v departementu Gard na jihu Francie. Podle prohlášení hasičů oheň zničil na 620 hektarů porostu. Hasiči a vojáci k likvidaci požáru využívají také desítky kusů techniky, už od brzkého rána hasí požár také vrtulníky a letadla. Podle ministryně pro místní samosprávu Caroliny Cayeuxové se během zásahu 13 hasičů lehce zranilo.

Oheň se kvůli silnému větru velmi rozšířil. "Mistral nadále vane o rychlosti 50 až 60 kilometrů za hodinu," uvedla ministryně Cayexouvá. Kvůli větru se místní představitelé obávají, že se oheň rozšíří na větší plochu.

Kvůli požáru, který se přiblížil k obytným budovám, byli už v noci evakuování obyvatelé tří vesnic a obcí. Celkově muselo hledat náhradní bydlení 100 lidí, uvedla agentura AFP.

Příčiny požáru zatím nejsou jasné. Podle ministryně Cayeuxové je začne dnes vyšetřovat místní prokuratura.

Další požár, který na jihu departementu Gard u obce Générac zničil 235 hektarů, se hasičům podařilo dostat pod kontrolu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist