https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/spolek-predstavil-v-prazske-zoo-hmyz-jako-alternativu-zivocisne-vyroby
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Spolek představil v pražské zoo hmyz jako alternativu živočišné výroby

18.7.2022 12:04 | PRAHA (ČTK)
Spolek se zabývá hlavně zlepšení podnikatelského prostředí pro podnikatele, kteří se zabývají chovem a zpracováním hmyzu v ČR. Ilustrační foto
Spolek se zabývá hlavně zlepšení podnikatelského prostředí pro podnikatele, kteří se zabývají chovem a zpracováním hmyzu v ČR. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Využití hmyzu v zemědělské výrobě a potravinářství může v budoucnu být jednou z ekologičtějších i zdravějších alternativ k obvyklé živočišné výrobě. ČTK to řekl předseda Spolku výrobců a zpracovatelů hmyzu Ivan Papoušek. Hlavní výhoda chovu hmyzu je podle něj v podstatně nižší spotřebě vody i menších nárocích na využití půdy. Spolek o víkendu pořádal v pražské zoologické zahradě besedu s veřejností, na níž představil využití hmyzu v potravinářství a zemědělské výrobě.
 

Spolek se zabývá hlavně zlepšení podnikatelského prostředí pro podnikatele, kteří se zabývají chovem a zpracováním hmyzu v ČR. Rovněž propaguje jeho využití v potravinářství a zemědělské produkci. Podle předsedy spolku může hmyz tvořit v budoucnu alternativní zdroj potravin a v současnosti jsou výrobní náklady srovnatelné s konvenční produkcí masa.

Na rozdíl od zpracování například vepřového masa, kdy nelze využít úplně všechny části zvířete, je podle Papouška výhoda chovu hmyzu v tom, že lze zpracovat téměř 100 procent produkce. Spolek uvádí, že zatímco na výrobu jednoho kilogramu hovězího masa se spotřebuje zhruba 150 litrů vodu, u hmyzu je to jeden až dva litry vzhledem k tomu, že hmyz přijímá vodu většinou ze vzdušné vlhkosti nebo potravy. "Je předpoklad, že cena všech druhů masa se bude zvyšovat, u hmyzí bílkoviny bude situace opačná, a to díky využití nových technologií, krmiv a zejména budoucímu napojení na národní dotační programy," řekl Papoušek.

Chov hmyzu podle spolku také zabírá mnohem méně zemědělské půdy než klasická živočišná výroba a na deset až 12 tun roční produkce je potřeba zhruba 100 metrů čtverečních ploch včetně skladovacích. Hmyz také produkuje zanedbatelné množství metanu a jeho trus lze využívat jako organické hnojivo.

Papoušek řekl, že v Evropě roste zájem o hmyz jako surovinu i o hmyzí produkty. "Jenom v ČR za poslední dva roky vznikly čtyři provozy s oprávněním zpracovávat hmyz a uvádět na trh svoje potravinářské výrobky," uvedl. Dodal, že v Česku je nyní do dvaceti středně velkých hmyzích farem s produkcí do jedné tuny měsíčně.

Podle poslední novely veterinárního zákona z roku 2020 jsou v Česku některé druhy zařazeny do kategorie hospodářských zvířat a lze je využít v potravinářství nebo výrobě krmiv. Spolek považuje za důležité, aby byl hmyz postaven na stejnou úroveň jako zvířata běžně využívaná v živočišné produkci. "Pro producenty a zpracovatele hmyzu je důležité, aby evropská i národní legislativa byla dostatečně pružná a byly postupně odstraňovány překážky bránící rychlejšímu rozvoji celého sektoru. Bude také rozhodující, jak rychle budou jednotlivé státy ochotné napojovat celý sektor na národní dotační podpory," dodal předseda.

Spolek spolupracuje s Potravinářskou komoru ČR i ministerstvem zemědělství.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (11)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

18.7.2022 11:57
A spočítal někdo, kolik vzniká při vyprodukování kila hmyzu emisí a odpadu? Aby se nakonec nezjistilo, že výroba hmyzu zasviní přírodu více než klasický vepřín.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

18.7.2022 17:00 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
1*
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

18.7.2022 12:05
Kdo chce jíst červy a hmyz, tak ať si to dělá.
V poslední době jsme ovšem svědky, že propagace této úchylky je bohatě sponzorována EU a začíná se tlouct do hlavy, že běžné jídlo obsahující maso je škodlivé.
A ten, kdo to dělá prohlubuje negativní dopady klimatické změny neboť maso pochází z hospodářských zvířat a následuje tabulka pšouků krav a vepřů
s tragickým dopadem na společnost.
Něco ve stylu bolševického "Republiku si rozvracet nedáme , a proto ..."

Zajímalo by mě jak vypadá jídelníček členů Evropské komise. Asi samý potemník moučný nebo sušení cvrčci.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

18.7.2022 13:18 Reaguje na Miroslav Vinkler
Rčení, že kdo chce zapalovat, musí sám hořet, pro soudruhy z Brusele neplatí.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

18.7.2022 17:01 Reaguje na Miroslav Vinkler
1**
Odpovědět
MJ

Marcela Jezberová

18.7.2022 12:57
Ono nakonec vyjde nastejno, jestli budeme baštit vepřové nebo potemníky. Z přístupu EU k chovu zvířat je možno už teď předpovědět, že do pár let ty červy budeme muset krmit čerstvou zeleninkou a ovocem, žádnými odpady (hospodářská zvířat se také odpadem krmit nesmí), budeme jim měřit velikost haly, hloubku podestýlky, dodržovat počty červů na metr ustájení, upevňovat jim opasky s elektronickou kontrolou pohybové aktivity, větrat, svítit, topit podle požadavků wellfare, starat se, aby mohli uplatnit své přirozené sociální a pohybové aktivity, evidovat počty na metr čtvereční, centimetr hloubky podestýlky, evidovat objem spotřebovaného krmiva, steliva, vyprodukovaných výkalů, posílat údaje o změnách počtu červů do ústřední evidence a do toho všeho budou kramdat ochránci zvířat, protože jejich jediným životním cílem bude dosáhnout toho, aby se červi necítil frustrovaní a aby je někdo netýral. Prostě to bude stejně buzerované odvětví, jako klasická živočišná výroba.
Odpovědět
JV

Jaroslav Vozáb

18.7.2022 15:08
Asi zůstanu u medu.., ale 100 lidí 100 chutí.

Ale tím vepříkem to nemá autor pravdu... je opravdu užitečné zvíře. Ze zabíjačky se zpracovalo naprosto vše.
Vnitřnosti (jazyk, srdce, ledviny, slezina a játra) se dají do jitrniček, tlačenek, krev do jelit a prdelačky. Sádlo vyškvařit i to prsní ( škvarky se přidají do jelit). Ovarová hlava je středobod zabíjačky. Všechen vývar se zpracuje a zbytek se přidá do polévky - prdelačka.
Kůže se dá na krupon nebo do sulcu a tlačenky (včetně nožiček), Mozeček se jí s vajíčkem.. Střeva se použijí na jitrnice a jelita (krupáky) žaludek se hodí na držkovou polévku. Kosti na vývar nebo na výrobu mýdla. Štětiny asi už nikdo nezpracovává, ale dříve je dali do čalounění ( byly v sedačkách předchůdce Trabanta). Do hnoje se vyhodil jen obsah žaludku a střev a paznechty...
Odpovědět
ss

smějící se bestie

18.7.2022 17:02 Reaguje na Jaroslav Vozáb
Tak jest.
Jenomže kolik lidí vůbec, takovou zabijačku zažilo !
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

18.7.2022 15:19
Švábík ... NOVÝ ŠVÁBÍK - VYCHUTNEJ SI KŘUPNUTÍ OPRAVDOVÉHO PŘÍRODNÍHO ŠVÁBA! ... koukám, že von ten Kulhánek byl fakt vizionář.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

18.7.2022 19:21
Je známo, že (vyhlášená) česká kuchyně některým cizincům nic neříká. Podobné to zřejmě je i v jiných e. zemích. A přibývá-li různých exotických novoe., úměrně s tím roste poptávka po jejich tradiční surovině. Nic víc bych za tím "trendem" nehledal, tajenku si člověl musí rozluštit sám.
Odpovědět
AS

Aleš Svoboda

24.7.2022 22:36
Mmožit červy a jinou havěť s cílem nahradit jimi maso, které lidstvo konzumuje desítky tisíc let - je podvod elit.
Jediným cílem je snížit dostupnost potravin a tím zvýšit závislost davu na panstvu, které bude ty červy pěstovat ( nebo chovat ?? ) aby byl dav poslušnější.
Typickým případem je snaha holandské ministryně vybít vtšinu stád v Holandsku. Ona sama je majitelkou firmy na chov těchto červů - a náš milý lidumil Gares jí do firmy na celostátní distribuci červů nasypal nějakých 100 milionů USD. . . .
Náhodička, co ??
Asi jako s očkováním . . . . dnes už zločinec Válek vybízí ke 4. dávce, dokonce už straší s opičí verzí, která je na člověka nepřenosná.
Přitom celé ta akce okolo CO2 je pouze trapný podvod.
Stáda skotu nemají na oteplování žádný vliv.
V Americe, před příchodem bílého vraha, pobíhaly desítky milionů bizonů - a planeta to přežila.
Navíc je prokázáno, že díky mírně zvýšené hladině CO2 rostevše zelené odstatně rychleji - CO2 je totiž palivo r vše zelené. A čím více paliva, tím rychleji vše zelené roste. . . ale to lidem elity neřeknou - raději se bude blbnou s elektromibily, které lanetu zatěžují 10x více jak spalovací motory.
Pšoukla si jedna malá sopka - a vydechla toho tolik, jako všechna auta planety za 10 let. . .
Lidičkové - přestaňme blbnout, použijme seský rozum a všechny tyhle chytráky pošleme do háje. . . a nedělejme ze sebe hloupé ovce
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist