https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/startuje-provoz-kyvadlove-dopravy-k-trase-na-pravcickou-branu-v-ceskem-svycarsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Startuje provoz kyvadlové dopravy k trase na Pravčickou bránu v Českém Švýcarsku

30.4.2023 00:20 | JANOV (ČTK)
Pravčická brána
Pravčická brána
Začíná jezdit nová autobusová linka 441, která bude přibližovat turisty k Pravčické bráně, Divoké soutěsce nebo rozhledně Janov v Českém Švýcarsku. Autobusy pojedou v půlhodinových intervalech. Jejich trasa se přizpůsobuje pracím v národním parku po rozsáhlém požáru z loňského léta, s jehož následky se správa parku vypořádává. Cílem zavedení dopravy je rozprostřít návštěvníky v okolí Hřenska tak, aby se nehromadili na jednom místě, řekl hejtmanův náměstek Jiří Řehák (Spojenci pro kraj).
 

Po požáru, který se rozšířil na 1060 hektarů, se stále odstraňují ohořelé souše a uvolněné balvany. Z bezpečnostních důvodů nemohou lidé na některé cesty. Uzavřeny jsou jedny z hlavních turistických cílů, a to Edmundova soutěska v Hřensku či Gabrielina stezka, která slouží jako spojnice mezi Pravčickou bránou a Mezní Loukou. Do jízdního řádu proto podle Řeháka Ústecký kraj přidal takzvané shuttle busy, které budou jezdit mezi Růžovou a Meznou přes Hřensko a Mezní Louku a budou zajišťovat spojení obou nástupních míst do Divoké soutěsky.

Nová linka 441 bude jezdit v půlhodinovém intervalu v době od 10:00 do 18:00 v turistické sezoně od dubna do října o víkendech a v době letních prázdnin také v pracovní dny. Náklady na zavedení linky kraj odhaduje na dva miliony korun. "Chceme, aby náklady uhradil národní park po vzoru Šumavy, kde také takovouto dopravu správa parku hradí," uvedl Řehák.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

30.4.2023 08:21
Tak doufám, že zaměstnanci parku, budou vegetaci alespoň u těchto cest pro autobusy, ošetřovat tak - aby tam ten autobus mohl projíždět bezpečně - že si neurazí zrcátko o větve sahající až nad vozovku, nebo že mu spadnou do cesty, nebo na něj.
Odpovědět
DV

Daniel Višňovský

1.5.2023 17:19
V půlhodinovém intervalu jezdily v sezoně na Právčíckou bránu autobusy z Děčína odjakživa.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist