https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/thunbergova-dorazila-po-mesicich-na-cestach-do-stockholmu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Thunbergová dorazila po měsících na cestách do Stockholmu

18.12.2019 00:27 (ČTK)
Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová dorazila po několika měsících na cestách domů. Na twitteru včera zveřejnila fotografii ze Stockholmu, na níž je zachycena se dvěma psy.
Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová dorazila po několika měsících na cestách domů. Na twitteru včera zveřejnila fotografii ze Stockholmu, na níž je zachycena se dvěma psy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová dorazila po několika měsících na cestách domů. Na twitteru včera zveřejnila fotografii ze Stockholmu, na níž je zachycena se dvěma psy. "Doma," zní stručný popisek k fotce. Kdy přesně Thunbergová do švédské metropole dorazila, není jasné. V sobotu zveřejnila na twitteru fotografii z vlaku, kterým projížděla Německem.
 

Šestnáctiletá Thunbergová je hlavní tváří globálního studentského hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost), které chce přimět zejména politiky, aby urychleně a konkrétními činy bojovali proti globálnímu oteplování.

Svou ekologickou aktivitu zahájila loni v létě ve Stockholmu protestem před švédským parlamentem, při němž držela transparent s nápisem Školní stávka za klima. Posléze se k ní připojili studenti ze Švédska i dalších evropských států, kteří takto začali stávkovat každý pátek.

V polovině srpna Thunbergová vyplula na jachtě z Británie do Spojených států, kde se zúčastnila mimo jiné klimatického summitu OSN. Ostře na něm kritizovala politiky za nečinnost a vyzvala je ke konkrétním krokům v boji s klimatickými změnami. Následně se přeplavila přes Atlantik na katamaránu zpět do Evropy a v Madridu se zúčastnila klimatické konference. Po zastávce na demonstraci v severoitalském Turíně zamířila do Švédska.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VN

Vilém N

19.12.2019 07:33
Hm. Že bych dal svým dětem transparent a poslal je stávkovat před školku? Třeba je také někdo vezme na roční dovolenou kolem světa. Já s manžou bych jel jako doprovod. Studenti. Žádné závazky, žádné povinosti. To se to stávkuje :-)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist