https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/unian-boje-o-azovstal-hrozi-ekologickou-katastrofou-v-azovskem-mori
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Boje o Azovstal hrozí ekologickou katastrofou v Azovském moři

19.5.2022 01:56 | KYJEV (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ruské bombardování oceláren Azovstal v Mariupolu mohlo vytvořit hrozbu, že desítky tisíc tun roztoku sirovodíku se dostanou do Azovského moře, kde by zničily faunu a flóru. Uvedla to agentura Unian s odvoláním na varování mariupolské městské rady na sociálních sítích.
 

"Azovskému moři hrozí úplné vyhynutí. Bombardování oceláren Azovstal mohlo poškodit technické zařízení schraňující desítky tisíc tun koncentrovaného roztoku sirovodíku," varovala rada, loajální k vládě v Kyjevě.

Z Azovského moře, u jehož břehů Mariupol leží, by se nebezpečné látky mohly dostat do Černého a následně i Středozemního moře.

Mariupolský starosta Vadym Bojčenko podle Unian zdůraznil, že je je nutné, aby místo mohli neprodleně navštívit mezinárodní experti a zástupci OSN, aby se seznámili se situací a pomohli odvrátit ekologickou katastrofu globální úrovně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (20)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

os

orb slavík

19.5.2022 09:06
To je putinovcum jedno, hlavně zabíjet a vítězit. Že jim každý rok hoří tajga, že odpadky z měst sypou do řek, když jim teče potrubí, tak zvýší tlak, aby nepřišli o prachy. Když je nějaký průser, tak tak to svedou nejlépe na USA. Díky neurvalému rabování Sibiře, kterou anektovali v 16 století se jim celkem dobře daří, protože tam leží nesmírné bohatství. Nic proti obyčejným lidem, ale ta věrchuška stojí za to, když jste u někoho na návštěvě a dojde řeč třeba na putina, tak se pro jistotu zavírají okna, aby to neslyšel nějaký udavač. Práská se tam opravdu ve velkém stylu a všichni co mají jiný názor se bojí. Když vidím foldynu nebo pitomia, kterým by se tento režim líbit, tak je mi z toho smutno.
Odpovědět
AZ

A Z

19.5.2022 09:19 Reaguje na orb slavík
S tím ,,vítězstvím,, bych byl opatrný. Zatím druhá nejsilnější armáda vypadá jako banda slintajících idiotů. :D Ale jinak souhlas.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/clanek/ukrajinsky-vynalez-zkazy-bombardovani-si-velitele-objednavaji-jako-uber-40397461#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.5.2022 10:11 Reaguje na A Z
Naprostá suprovka, tady je vidět, jak propastný rozdíl je mezi mentalitou Ukrajinců a Rusů. Ukroši bastlí doma drony, vymýšlí programy, prostě se chovají trochu jako Češi za komára.
A Rusi jen chlastají a vedou silácké kecy.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

19.5.2022 10:20 Reaguje na Pavel Hanzl
Ale na vývoji operace to není jaksi vidět, že? Rusové ničí dodávanou techniku jak na běžícím pásu.
Odpovědět
JH

JH

19.5.2022 10:25 Reaguje na pavel peregrin
Na vývoji operace je vidět, že Rusové ničí hlavně techniku dodávanou Rusům. Chtěli za 3 dny obsadit Kyjev, ale ani tam nedojeli.
Odpovědět
dm

david matoušek

19.5.2022 11:18 Reaguje na pavel peregrin
Bohužel ničí hlavně techniku dodávanou ze svého týlu. Bublina nepřemožitelnosti praská stejně jako svého času u USA. S kým rovnocenným Rusko bojovalo od druhé světové války?
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

19.5.2022 11:54 Reaguje na pavel peregrin
Jasně, proto se zasekli skoro všude ... což je bezpochyby důkazem toho, že ruská technika je stále bez škrábance a v plném počtu.

Ale no tak ...
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.5.2022 12:14 Reaguje na pavel peregrin
Samozřejmě je to pitomost jak dycky.
Rusi při přepadu 24.2. měli přobližně DESETINÁSOBNOU sílu, než Ukrajinci a jek je teda možné, že se dnes potácí už jen na jihovýchodě?
I přes to, že nasadili maximum možného?
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

19.5.2022 11:52 Reaguje na Pavel Hanzl
To není rozdíl mezi mentalitou. To je rozdíl mezi tím být doma, a bránit si to svoje, a jako záklaďák zjistit, že jsem najednou v kdovíjaké prdeli, do které mi nic není, a kde se mi místní právem snaží ustřelit hlavu.

Němci byli taky soudruzi dělníci a nej kamarádi a Rusům trvalo pomalu až k Moskvě, než jim došlo jak to vlastně je. A pak jim nakopali prdel. Fest. A díky Bohu za to.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.5.2022 12:16 Reaguje na Svatá Prostoto
A kde jsou doma? Všude a nikde.
"Všude dobře, kde my nejsme. Tak chceme být všude".
Odpovědět
dm

david matoušek

19.5.2022 12:32 Reaguje na Svatá Prostoto
A kdo jim k tomu nakopání prdele Němcům výrazně pomohl, materiální pomocí, nastartováním válečné výroby? Zase ten prohnilý Západ. Na to taky milí, dnes hrozně ublížení a ze všech stran ohrožení soudruzi, zapomínají. Stejně jako ta jejich oslava vítězství války, která pro ně začala oficiálně 1941. Co se událo před tím, o tom je jaksi taktně mlčí. Takže o nějaké prohnilosti se může dlouho diskutovat na obou stranách, že....
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.5.2022 14:48 Reaguje na Svatá Prostoto
O tom přece nepíšu.
Píšu o tom, že Ukrajinci jsou šikovní a přemýšlivý, rádi vymýšlí a kutí, jsou modeláři a bastlíři. Prostě to samí, co Češi. Tohle Rus nikdy nepochopí, ten tohle dělat nebude.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.5.2022 14:50 Reaguje na Svatá Prostoto
Viděl jsem na stavbách po celé ČR stovky Ukrajinců, ale nikdy jediného Rusa.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

19.5.2022 10:22 Reaguje na A Z
Musíte se dívat na relevantní zpravodajství a tam to vypadá poněkud jinak- ale to se samozřejmě pro naši propagandu nehodí.
Odpovědět
AZ

A Z

19.5.2022 10:30 Reaguje na pavel peregrin
Jojo, ,,relevantní,, zpravodajství a ,,vývoj operace,,. Takže čučíš na Russia1. :D :D
Odpovědět
Pe

Pepa

19.5.2022 10:53 Reaguje na pavel peregrin
A na jaké zpravodajství se musíme dívat? Pošlete odkaz?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.5.2022 20:09 Reaguje na pavel peregrin
Já jsem nikdy netušil, že ruské lži se jmenují "relevantní zpravodajství" cha cha.
Odpovědět
kk

karel krasensky

19.5.2022 12:45
Ty jo.Sem si přečetl diskusi a v ní sám vojevudce,náčelník generalního štabu,vojenský strateg,absolvent výsokých vojenských škol.
Odpovědět
JH

JH

19.5.2022 16:25 Reaguje na karel krasensky
Přijít na to, že Rusové na Ukrajině vypadají jako banda vemen nevyžaduje praxi v generální štábu. Z dostupných informací je to celkem jasné, stačí použít mozek.
Odpovědět
ZK

Zan K.

21.5.2022 20:35
...technické zařízení schraňující desítky tisíc tun koncentrovaného roztoku sirovodíku,"...
Hmm a není snad už jenom to že něco takového existuje zločin proti přírodě??? A asi by toho bylo víd a nejen na Ukrajině....
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist