https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/urad-pro-letectvi-resi-zakazane-lety-dronu-nad-pozary-v-ceskem-svycarsku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Úřad pro letectví řeší zakázané lety dronů nad požáry v Českém Švýcarsku

26.7.2022 19:18 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Úřad pro civilní letectví (ÚCL) dnes obdržel několik podnětů na konfliktní provoz dronů nad Národním parkem České Švýcarsko. Létání s drony je bez povolení v chráněném území zakázané a navíc může při současném požáru ohrozit záchrannou leteckou činnost. Ministerstvo dopravy na sociálních sítích majitele dronů vyzvalo, aby v žádném případě nelétali nad místy požárů a neohrožovali tak záchranné práce. "Kvůli pár záběrům na sociální sítě neohrožujte zasahující hasiče!" uvedli zástupci ministerstva.
 

"Všemi podněty se budeme samozřejmě zabývat. Létání s drony ve zvláště chráněném území bez úřadem vydaného oprávnění k provozu je protiprávním jednáním," uvedl mluvčí ÚCL Vítězslav Hezký.

Hasiči v rámci boje s rozsáhlým požárem v okolí Hřenska nasadili čtyři vrtulníky a dvě letadla. Další stroje do oblasti míří ze ze Slovenska, Polska a Itálie. Od neděle se požár rozšířil na zhruba 30 hektarů území. Na místě zasahuje kolem 400 hasičů.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist