Ústí nad Labem bylo oceněno za péči o životní prostředí
"Z Ústí nad Labem a okolí naprosto zmizely takzvané kyselé deště. Úbytkem lokálních topenišť poklesly i ostatní škodliviny. Souvisí to s poklesem průmyslové výroby u velkých a středních znečišťovatelů. Pod evropskou normou je nyní i výskyt prachu. Vyšší jsou pouze ukazatele u oxidu dusíku, což je způsobeno hlavně rozvojem automobilismu," uvedl dnes Pucherna.
Ten patří ke třem radním Ústí nad Labem, kteří v minulém týdnu nepodpořili později schválený návrh na zřízení nového provozu na výrobu epoxidových pryskyřic v ústecké Spolchemii. "Zvýší se nebezpečnost chemičky, která se nachází téměř v centru Ústí nad Labem. Skladovat se tam bude větší množství epichlorhydrinu a toluenu. Přestože existuje bezpečnostní studie, jedná se o výrobu zařazenou do třetí kategorie. To byl hlavní důvod, proč jsem na rozdíl od většiny dalších radních nový provoz ve Spolchemii nepodpořil. Souhlasil bych s tím, aby taková výroba byla na okraji města," řekl Pucherna.
Podle mluvčího Spolchemie Zdeňka Rytíře budou nové provozy na výrobu pryskyřic využívat nejmodernější technologie. Posudek o vlivu stavby na životní prostředí konstatuje, že výroba pryskyřic nezhorší kvalitu životního prostředí v okolí chemičky.
reklama