https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ceskych-mestech-a-obcich-opet-probiha-kvetnova-vyzva-do-prace-na-kole
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V českých městech a obcích opět probíhá květnová výzva Do práce na kole

2.5.2024 00:25 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Počínaje včerejškem začala v Česku měsíční výzva Do práce na kole. Lidé během ní mohou do 31. května cestovat do práce či školy na kole, pěšky nebo klusem a při tom porovnávat své síly s dalšími účastníky. Akce je pro týmy i jednotlivce a nerozhoduje počet kilometrů, ale pravidelnost. Loni se květnové výzvy, kterou pořádá spolek AutoMat, zúčastnilo 25 600 lidí z různých měst a obcí v ČR.

 
Celorepublikovou akci pořádá AutoMat 14. rokem a jejím prostřednictvím chce obyvatele ČR motivovat k udržitelné dopravě a zlepšení psychické a fyzické kondice. Registrovaní jedinci či týmy by měli své cesty zaznamenávat do systému, přičemž hodnotit se bude jejich pravidelnost cest, protože právě pravidelnost udržitelných cest je podle organizátorů zásadní pro lidské zdraví i životní prostředí.

"Trvale udržitelné město klade důraz na zdraví svých obyvatel a to, aby se v něm dobře a bezpečně žilo dětem, lidem s omezením a také starším lidem a seniorům. Takové město dává vyvážený prostor všem způsobům dopravy, nejen autům," uvedla hlavní koordinátorka výzvy Dominika Lenthárová.

Podle organizátorů výzva funguje také jako netradiční teambuilding, tedy zlepšení týmové spolupráce, a mnoho účastníků akce chodí do práce pěšky nebo jezdí na kole i po jejím skončení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist