https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hradci-kralove-bude-ve-ctvrtek-mhd-pro-lidi-s-ridicskym-prukazem-zdarma
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Hradci Králové bude ve čtvrtek MHD pro lidi s řidičským průkazem zdarma

20.9.2022 12:45 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Městská hromadná doprava ve stotisícovém Hradci Králové bude ve čtvrtek pro lidi s řidičským průkazem zdarma. Dopravní podnik města Hradce Králové se tím připojí k evropskému Dni bez aut, který je součástí Evropského týdne mobility, uvedla radnice.
 

Pokud se budou chtít držitelé řidičského průkazu svézt v autobusech a trolejbusech v Hradci Králové zdarma, budou muset do vozu nastoupit předními dveřmi. Řidiči vozu MHD se pak místo jízdního dokladu prokážou řidičským průkazem.

Vedle Hradce Králové bude ve čtvrtek veřejná doprava v různých podobách zdarma také v Ústí nad Labem, ve Zlíně a Otrokovicích a v Opavě. V Opavě se lidé budou místo jízdenky prokazovat malým technickým průkazem auta, uvedla mluvčí Sdružení dopravního podniků ČR Linda Hailichová.

Hradecký dopravní podnik také při čtvrtečním Dni bez aut od 14:00 do 18:00 na historickém Velkém náměstí představí trolejbus Škoda-SOR s pomocným bateriovým pohonem a autobus na elektřinu SOR NS 12. Zájemce bude podnik informovat o provozu MHD, novém odbavovacím systému a také o nabídce volných míst. Součástí akce bude program pro děti i dospělé, například cyklistická jízda zručnosti nebo jízda v rikše.

Evropský týden mobility, který spojuje města napříč Evropou, má podpořit udržitelné formy dopravy. Kampaň pořádá Evropská komise od roku 2002. Letos akce trvá od 16. do 22. září. Její součástí je i republiková akce Pěšky do školy, při níž by děti měly alespoň týden chodit do školy pěšky, případně přijet na kole či koloběžce.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist