https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-singapurske-zoo-budou-cistit-vodu-zarizeni-brnenskeho-vyrobce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V singapurské zoo budou čistit vodu zařízení brněnského výrobce

31.5.2023 18:58 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V zoologické zahradě v Singapuru, která je součástí velké přírodní rezervace Mandai, budou čistit tekoucí i stojatou vodu ve výbězích zvířat stroje brněnské firmy Lifetech. Vedení rezervace usiluje o to, aby fungovala úsporněji a ekologičtěji. Čisticí a dezinfekční zařízení brněnského výrobce to splňují, protože je možné opakovaně využívat již jednou vyčištěnou vodu. Zařízení bude například v bazénech pro krokodýly, hrochy, primáty, v ptačím jezírku či vydřím bazénu, uvedl Michael Carvan z firmy.
 

"Mandai se snaží provozovat svá zařízení co nejekologičtěji. Systematicky zavádí inovativní technologie a udržitelné postupy, jako je využití obnovitelné energie nebo minimalizace odpadů. Do této kategorie spadá i snižování spotřeby vody, kterou naše technologie dokáží opakovaně vyčistit, upravit a dezinfikovat. S podobnými projekty máme zkušenosti, naše zařízení čistí vodu třeba i v evropských delfináriích a oceániích," řekl ředitel a majitel společnosti Jiří Dřímal.

Do Singapuru míří tři různé technologie, jejichž využití závisí na intenzitě organického znečištění vody. Největší je například u hrochů, kteří žijí ve vodě neustále, jedí v ní a vyměšují do ní. Brněnská firma umožní provozovatelům rezervace splnit závazek, že se v ní do roku 2030 sníží využívání vody o 25 procent. Technologie jsou bezchlorové a využívají ozonovou technologii a polychromatické záření ultrafialových výbojek.

Rezervace Mandai je rozsáhlým územím s divokou přírodou, kde žije 560 živočišných druhů, počet zvířat je zhruba 15 000. Kromě singapurské zoo je součástí ptačí ráj (Bird Paradise), noční safari a říční divy (River Wonders).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist