https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-slusovicich-na-zlinsku-zacalo-fungovat-krematorium-zvirat-zlin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Slušovicích na Zlínsku začalo fungovat Krematorium zvířat Zlín

21.10.2023 00:33 | ZLÍN (ČTK)
Zvířecí krematorium je v provozu od roku 2017 například v Olomouci, funguje i v dalších městech v Česku. Ilustrační foto
Zvířecí krematorium je v provozu od roku 2017 například v Olomouci, funguje i v dalších městech v Česku. Ilustrační foto
Foto | Pablo Martinez / Unsplash
Ve Slušovicích na Zlínsku dnes začalo fungovat Krematorium zvířat Zlín. Podle jeho provozovatele jde o jediné zařízení tohoto druhu ve Zlínském kraji. Majitelům domácích mazlíčků nabízí důstojné a citlivé rozloučení se zvířecími přáteli, sdělila ČTK zástupkyně majitele zařízení.
 

"Už několik týdnů na naší bezplatné nonstop lince odpovídáme na dotazy a zájem o zpopelnění zvířecích mazlíčků je velký," uvedl provozovatel zvířecího krematoria Martin Volčík.

Zaměstnanci zvířecího krematoria provedou majitele uhynulého zvířete celým procesem od prvního zavolání na nonstop linku až po předání urny. Krematorium nabízí převoz těla zvířete do krematoria, jeho uložení v chladicím boxu, zpopelnění i smuteční obřad podle představ majitele zvířete.

"Přijímáme jakékoli domácí mazlíčky do váhy 95 kilogramů. Pokud nechtějí být majitelé přítomni kremaci ve smuteční síni, mohou zpopelnění sledovat on-line nebo pošleme záznam do e-mailu. Vždy se budeme snažit vyjít jim maximálně vstříc," uvedl Volčík. Například kremace zvířete od 20 do 30 kilogramů stojí zhruba 5500 korun.

Zvířecí krematorium je v provozu od roku 2017 například v Olomouci, funguje i v dalších městech v Česku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

22.10.2023 12:34
když má majitel zvířete zahradu, tak by měl toho svého souputnika životem zakopat na té zahradě nebo když ji nemá, tak bych radši někomu zaplatil a zvíře odvezl někam do přírody a tam ho zakopal někam pod pěkný strom nebo keř, třeba šípku který každý rok obírá na čaj.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

23.10.2023 07:13
mentální floskule milovníků zvířat, kterým není blbý je zavřít do paneláku a ještě se označovat za milovníky zvířat...milují hlavně své ego.
Odpovědět
AI

Animoid II

28.10.2023 20:41
V AP dá majitel 10,- za kg a proces je úplně stejný. Zvíře v pytli nebo krabici se strčí do pece a při 600 st C spálí. V krematoriu si k tomu připlatíte 5 - 10 tis.,ale máte to i s muzikou a dostanete urničku s popelem, možná i vašeho zvířátka.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist