https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-jihlavske-zoo-dnes-utekly-tri-zebry-podle-reditele-jsou-na-uzemi-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z jihlavské zoo utekly tři zebry, odchytit se je podařilo po několika hodinách Aktualizováno

11.7.2022 15:48 | JIHLAVA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | kowloon / Pixabay
Z jihlavské zoologické zahrady dnes dopoledne utekly tři zebry, odchytit se je na území města podařilo po několika hodinách. Zpátky do zoo byla zvířata převezená v přepravníku na koně, podle ředitele Jana Vašáka mají jen drobné oděrky. Útěk jim podle něj zřejmě umožnila chyba člověka. S hledáním a odchytem zeber ošetřovatelům pomáhali policisté.

 

"Asi o půl čtvrté šel hřebec a o půl třetí kobyla s hříbětem," řekl Vašák k návratu zeber. Hřebec se dostal k základní škole v ulici Demlova, další dvě zebry se pohybovaly v areálu Motorpalu. Ošetřovatelé se je snažili zklidnit sedativy, aby mohli plachá zvířata přepravit zpátky do zoo.

"Nějaká oděrka tam je, ale to není nic, s čím by si to zvíře neporadilo," řekl Vašák ke zdravotnímu stavu zeber. Doplnil, že zebry jsou očkované proti tetanu. Ošetřovatelé je budou v ubikaci kontrolovat. Jiné škody kvůli útěku zvířat zřejmě nevznikly.

Zoologická zahrada v Jihlavě je vyhledávaným výletním místem. V prvním letošním pololetí prošlo jejími branami skoro 150.000 lidí


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist