https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zambijske-urady-zabily-dva-zatoulane-lvy-kteri-desili-vesnicany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zambijské úřady zabily dva zatoulané lvy, kteří děsili vesničany

21.6.2024 10:45 | LUSAKA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zambijské úřady nechaly zabít dva zatoulané lvy, kteří děsili obyvatele západní oblasti Zambezi. Během dvou týdnů poté, co utekli z nedalekého národního parku Kafue, zabili 16 krav a školy v okolí plánovaly zrušit vyučování, napsal zpravodajský server BBC News.
 
"Hrozilo reálné nebezpečí, že by lvi mohli napadnout děti cestou do školy," řekl okresní komisař Simeon Machayi. Ačkoli lvi napadali jen dobytek, podle místních úřadů představovali i riziko pro lidské životy.

List Lusaka Times informoval, že poslední incident se stal v úterý, kdy lvi napadli vůz tažený volkem, který vezl pacienta do nemocnice.

Když se úřady rozhodly zakročit, vyvolalo to u místních obyvatel vlnu úlevy. "Nyní se naše srdce uklidnila," řekl Machayi. Místní televize odvysílala záběry dvou mrtvých těl velkých šelem, kolem kterých se shlukli vesničané.

Konflikty mezi lidmi a volně žijícími zvířaty jsou v Zambii časté, zvlášť v případě komunit v blízkosti přírodních parků a rezervací. Nyní situaci ještě zhoršuje sucho, které ztenčilo zdroje potravy pro lidi i zvířata.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Hu

Hunter

21.6.2024 14:01
Možná by se teď místní expert na Afriku mohl vyjádřit jak je to s vydáváním "Problem Animal Control" permit a poučit pt čtenářstvo o svých expertnich znalostech z internetu a webových stránek African Parks 😀.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist