Zelení kandidáti do Senátu: Pokračuje Wagnerová a Michálek. Štěpánek, Rabas ani Moldan neuspěli
Libor Michálek kandiduje v Praze 2 jako nestranický kandidát koalice KDU-ČSL, Strany zelených a České pirátské strany. V prvním kole získal 24,31 % a postupuje z prvního místa. Jeho soupeřem bude Stanislav Křeček (ČSSD). Libor Michálek je známý díky korupční kauze v jejímž důsledku odstoupil tehdejší ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS).
V obvodě Brno-město uspěla kandidátka Strany zelených, bývalá předsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová. V prvním kole získala 26,74 % a její sokyni v jediném dámském senátním duelu bude kandidátka ČSSD Stanislava Slavíková.
Na Praze 4 těsně neuspěl Petr Štěpánek, bývalý radní pražského magistrátu pro životní prostředí a aktuální zastupitel na Praze 4. Štěpánek, který kandidoval za koalici KDU-ČSL a Strany zelených, získal 22,75 % hlasů. Senátorský kandidát ODS Tomáš Töpfer, který do druhého kola postoupil, získal jen o necelé procento více. Štěpánek prohrál o pouhých 264 hlasů.
Ještě těsněji přišel o účast v druhém kole senátních voleb Přemysl Rabas, bývalý poslanec za zelené a také dlouholetý ředitel zooparku v Chomutově. Rabas kandidoval za koalici Strany zelených a hnutí PRO kraj v okrese Chomutov. Od voličů získal 16,27 % hlasů, což bylo jen o 143 hlasy méně než druhý postupující kandidát Rudolf Kozák z ČSSD.
V Náchodě se pokusil získat druhý mandát bývalý senátor za ODS a ředitel Centra pro otázky životního prostředí Bedřich Moldan. Ve volebním obvodě Náchod kandidoval za TOP 09, voliči mu však dali jen 6,03 % hlasů.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
Co se týče výsledků voleb,... - 14. 10. 2012 - Rostislav AdamJeště, abych to uvedl na pravou míru. Fašismus je svým způsobem jasně definován. Vždy je třeba nějakého vůdce a vždy jde o nenávist vůči někomu, vůči lidem jiného etnika, i vůči každému, kdo by jejich vládu chtěl zrušit.Komunismus staví na dobrých i horších myšlenkách K.Marxe. A chce to všechno okamžitě. A chce toho dosáhnout přes diktaturu proletariátu. Problém dnešných zarytých antikomunistů je ten, že pro ně cokoliv levé je rudé, tedy komunistické, a tím defakto nejsou o nic lepší než komunisté, protože pro ně taky, kdo neměl jejich názor, tak byl špatný. Tím asi rozdíl mezi antikomunisty a antifašisty, antifašisti jsou proti fašismu, ale málokdy sklouznou k tomu, že co je pravé, je automaticky špatné. |