https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zpevak-dan-batra-predal-petici-za-ochranu-pp-na-plachte-kralovehradeckemu-hejtmanovi?add_disc=1
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSOP Jaro Jaroměř: Zpěvák Dan Bátra předal petici za ochranu PP Na plachtě Královehradeckému hejtmanovi

27. listopadu 2009 | ČSOP Jaro Jaroměř
Petice za důslednou ochranu lokality Na Plachtě v Hradci Králové byla předána Královéhradeckému kraji a zastupitelstvu města Hradec Králové.

V uplynulých dnech byly sečteny podpisy pod Petici za důslednou ochranu lokality Na Plachtě v Hradci Králové (dále jen Petice) adresované Královéhradeckému kraji a zastupitelstvu města Hradec Králové. Od června 2009 do dnešního dne se podařilo nashromáždit 13 829 podpisů občanů z Hradce Králové, ale i z celé České republiky. Toto číslo je velmi potěšující a je důkazem, že velkému množství obyvatel není lhostejné, co se děje v jejich okolí a také, že lokalita Na Plachtě je vnímána jako významná přírodovědná hodnota nejen našeho města, ale celé ČR.

Dne 26. 11. 2009 zástupci petičního výboru předali Petici hejtmanovi Královéhradeckého kraje a prostřednictvím Magistrátu města Hradec Králové také zastupitelům města. Petici předal zpěvák Dan Bátra, který se jako "vážkař" o osud PP Na plachtě dlouhodobě zajímá. Petici podpořili také mj. Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak či Pavel Dobeš.

Důvod k uspořádání Petice vysvětluje Adam Záruba z petičního výboru: „Považujeme za nezbytné, aby se po více než 20 letech snah o důslednou ochranu lokality Na Plachtě touto ochranou začaly odpovědné orgány skutečně důsledně a aktivně zabývat. Je potřeba, aby ochrana byla skutečně komplexní – proto žádáme jednak Kraj o rozšíření stávající přírodní památky na okolní pozemky, které jsou velmi cenným biotopem, na kterém je závislá i druhová rozmanitost vlastní přírodní památky a jednak zastupitelstvo města Hradec Králové, aby změnou územního plánu zrušilo zastavitelnost těchto cenných pozemků. Bude-li učiněn jen jeden krok bez druhého, situaci to příliš nevyřeší a bude docházet i nadále k četným konfliktům a poškozování lokality.“.

„Věříme, že zastupitelstvo města Hradec Králové nebude opakovat znovu stejnou chybu jako před deseti lety, kdy nevzalo vážně petici proti zástavbě lokality Plachta a i přes nesouhlas občanů určilo v tehdy připravovaném územním plánu část Plachty k zástavbě.“ doplňuje další člen petičního výboru Jaroslav Cerman.

Podrobnosti o lokalitě Na Plachtě a aktuálních kauzách s ní spojených jsou zveřejňovány na stránkách www.naplachte.cz. Zde bude zveřejněna i odpověď Královéhradeckého kraje a zastupitelstva města Hradec Králové na Petici.

Členové petičního výboru by touto cestou chtěli velmi poděkovat všem občanům, kteří Petici svým podpisem podpořili. „Děkujeme všem těm, kteří věří, že vyjádření názoru má smysl, že je třeba se zajímat o věci veřejné a kteří se nebáli vyjádřit svůj názor i podpisem naší Petice“ uvádí další člen petičního výboru Tomáš Kopecký.

Petiční výbor se zároveň občanům omlouvá za možná nepříliš včasné a hlasité ukončení petice. „Občané, kteří do dnešního dne nestihli doručit podepsané petiční archy petičnímu výboru tak mohou učinit i v následujících dnech až do konce roku 2009. Později došlé podpisy budou oběma adresátům předány dodatečně v lednu roku 2010“ doplňuje Záruba

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist