https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/6.konference-nase-priroda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

6. konference Naše příroda

24. listopadu 2020 (úterý) 09:00 - 18:00 Olomoucký kraj (Olomouc)
Konference, workshopy a semináře

6. konference pořádaná časopisem Naše příroda má letos téma: Louky, pastviny, trávníky,..

Registrovat se můžete na konferencepriroda.cz, kde se dozvíte více informací včetně programu.

Oficiálně se tomu říká trvalé travní porosty. Čímž rozhodně není řečeno, že by tam měla růst jen tráva. Naopak čím více jiných druhů rostlin se v nich nalézá, tím jsou ochránci přírody i spousty živočichů nadšenější.

I zde platí to, o čem se na konferencích Naší přírody bavíme takřka každoročně – není louka jako louka, není pastvina jako pastvina a není trávník jako trávník. Pastva může být vhodným nástrojem ochranářského managementu, ale také naprosto devastujícím způsobem hospodaření. Rozdíl mezi květnatou loukou a „plantáží na trávu“ pozná každý laik. Lze sladit požadavky ochrany biodiverzity a zemědělské hospodaření? A jak uchovat spousty cenných nelesních ploch, na nichž se dnes hospodařit nevyplatí? Lze vrátit louky tam, kde v minulosti zmizely, ať již proto, že byly rozorány, nebo beznadějně zarostly hustým křovím?

Specifickým případem, v posledních letech se s postupující klimatickou změnou dostávajícím stále více do hledáčku odborníků i veřejnosti, jsou pak městské trávníky. Mohou být tím, co zpříjemňuje klima měst v horkých létech, mohou být oázami biodiverzity mezi domy, ale…

O tom všem bychom chtěli mluvit na letošní konferenci Naší přírody. Přijďte si poslechnout, potkat se se zajímavými lidmi, přispějte svými zkušenostmi a postřehy.

Místo konání | Clarion Congress Hotel Olomouc, Jeremenkova 36, 779 00 Olomouc
Pořádá | Naše příroda z.s., https://konferencepriroda.cz/ Kateřina Dostálová
e-mail: dostalova@nasepriroda.cz  tel: +420775855572  
Související odkazy: https://konferencepriroda.cz/ http://nasepriroda.cz/

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist