https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/den-pro-jedlicku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Den pro jedličku

7. dubna 2018 (sobota) 14:00 - 16:00 Praha
Tábory, výlety a pobytové akce, Brigády, Ostatní
Společné sázení bývalých vánočních jedliček v Kunratickém lese. Na Vánoce vám naše jedlička v květináči udělala radost a teď jí to můžete oplatit a vrátit jí zpátky do lesa, kde může vesele dál růst další desetiletí. Přijďte za lesníky do lesa a vysaďte společně tu svou jedličku. Čeká tu na vás kromě sázení i doprovodný program o lese. Kdo nemá jedličku, nevadí, další sazenice budeme mít připravené na sázení v záloze. Na začátku semínko v lesní školce, za 5 let pak v květináči u vás doma vánoční jedlička a pak několik desetiletí v lese krásný mohutný strom.
Máte naší vánoční jedličku? Přijďte si jí zasadit. Nemáte? Nevadí, přijďte, dostanete od nás a zasadíte si jinou. Připravili jsme Den pro jedličku v Kunratickém lese, takovou malou oslavu královny českých lesů – jedle bělokoré, která bývala v minulosti našim nejhojnějším jehličnanem.
Bohužel postupně díky znečištění prostředí i nešetrnému hospodaření z našich lesů téměř vymizela a teď se pomalu zase vrací zpět. A vy můžete být při tom a vědět, že jedna jedlička v lese je ta vaše.

Den pro jedličku je pokračováním našeho projektu Vánoční jedlička s budoucností, kdy jsme na vánoce připravili zvlášť vybrané sazenice jedlí bělokorých v květináčích, které nejen provoněly vánoční svátky, ale také měly šanci přečkat až do jara a nyní je můžeme společně zasadit zpátky do lesa. Kdo naší jedličku neměl, nebo komu se jí nepodařilo uchovat, může se také zapojit a vysadit další připravené vhodné sazenice. Do lesa se totiž mohou sázet jen sazenice jedle bělokoré s listem o původu, které pochází s blízké lokality. Různé kultivary a okrasné jedle tam nepatří.
Místo konání | Praha 4. Kunratický les, Velký altán, ul.Na Ovčíně.
Pořádá | Lesy hl. m. Prahy, http://www.lesypraha.cz Petra Fišerová
e-mail: fiserova@lesy-praha.cz  tel.: 775 018 624  
Související odkazy: http://www.lhmp.cz/lesy/2017/11/tiskova-zprava-van(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist