https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/dny-stromu-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dny stromů v Praze

7. října 2019 (pondělí) - 18. října 2019 (pátek) Praha
Festivaly a slavnosti, Ostatní
Stromy produkují kyslík, zadržují vodu v krajině, poskytují stín a domovy tisícům druhů živočichů, jsou nedílnou součástí našich životů. Význam stromů si lidé na celém světě připomínají na jaře nebo na podzim, u nás v České republice ho slavíme 20. října. Oslavte s námi v Praze jejich svátek i vy. Dny stromů v Praze, které budou oslavou tajemného světa stromů a přírody, pořádáme ve spolupráci s Lesy HMP a tešit se můžete na pestrý program a zajímavé aktivity po celý týden. Čekají Vás např. exkurze a komentované prohlídky, programy s netopýry a ptáky, ukázky práce se dřevem, stromokvíz, nebo workshopy a dílničky spojené se stromy.
V Zahradnictví Ďáblice se dozvíte co všechno obnáší vypěstovat stromy a rostliny, které míří do pražských ulic i zahrad. Můžete navštívit také Kunratický les a zjistit, jak vypadá práce lesníka, který se o stromy stará. Jak vypadá péče o největší pražský park, se dozvíte během exkurzí ve Stromovce.
Ve Stromovce také celé oslavy vyvrcholí a to v pátek 18. října. od 9:00 do 16:00.
Na Psí louce v západní části parku pro vás bude přichystaný den plný zábavy i poučení. Čeká vás 12 stanovišť se zajímavostmi o stromech i o živočiších, kteří je obývají. Podíváte se na stromy ze všech možných úhlů a hledisek. Prozkoumáte jejich dřevo, dozvíte se zajímavosti o jejich růstu, pěstování i ochraně.
U příležitosti říjnového mezinárodního dne stromů vyhlašuje Hlavní město Praha také výtvarnou soutěž pro všechny s názvem DUŠE STROMŮ. Úkolem soutěžících bude jakýmkoliv výtvarným způsobem ztvárnit duši stromů. Soutěž probíhá od 2. do 30. září ve čtyřech kategoriích a nejlepší díla budou oceněna 18.10. na Dni stromů ve Stromovce a vystavena do konce října v prostoru Nové radnice na Mariánském náměstí.
Kompletní info o soutěži: https://www.lhmp.cz/eko/dny-stromu-v-praze-7-10-18-10-2019/vytvarna-soutez/
Více se o akci ke Dni stromů dozvíte na webové stránce: https://www.lhmp.cz/eko/dny-stromu-v-praze-7-10-18-10-2019/
Místo konání | Praha.
Pořádá |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist