https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/druzicova-data-v-meteorologii-a-klimatologii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Družicová data v meteorologii a klimatologii

29. února 2024 (čtvrtek) 16:15 Praha (Praha 6)
Přednášky, besedy a diskuse

Fyzikální čtvrtky jsou volný cyklus přednášek a seminářů, který pořádá katedra fyziky elektrotechnické fakulty ČVUT pro studenty, jejich učitele a odborné pracovníky i širší veřejnost.

Meteorologické družice patří dnes už neodmyslitelně k sadě nástrojů umožňujících distanční pozorování atmosféry i zemského povrchu. Ostatně družícové snímky často využívá i široká veřejnost, zejména pak ke sledování oblačnosti a bouří. Dnešní možnosti, které poskytují družice, jsou ale mnohem širší a nacházejí velmi široké uplatnění v meteorologii i klimatologii - od sledování hurikánů přes teplotu mořské vody po sucho nebo rozsah ledovců. A nejen to. Více v přednášce.
Přednáší doc. Mgr. Michal Žák, Ph.D. (MFF, UK).

Místo konání | Přednášky se konají v posluchárně 209 v budově ČVUT FEL v Praze 6, Technická 2
Pořádá | ČVUT, https://www.aldebaran.cz
Související odkazy: https://www.aldebaran.cz/fyz_ctvrtky/

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist