https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/epc-v-praxi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

EPC v praxi

12. listopadu 2020 (čtvrtek) - 15. prosince 2020 (úterý) Praha
Online akce, webináře

Seriál webinářů o realizaci energeticky úsporných opatřeních v budovách metodou EPC
Co je EPC? (Energy Performance Contracting) je komplexní služba, která v sobě zahrnuje návrh úsporných opatření, přípravu, realizaci a zajištění financování projektu vedoucím k úsporám energie budov. Do češtiny se volně překládá jako „energetické služby se zárukou“ nebo „financování energeticky úsporných opatření z budoucích úspor“. Metoda většinou funguje na splátkovém principu, zákazník tedy k její realizaci nepotřebuje žádné vlastní finanční zdroje. Klient realizaci postupně poskytovateli splácí z výsledných a smluvně garantovaných úspor. Zákazník projektu EPC tedy nikdy nebude platit víc, než za energii platí v době uzavření smlouvy a tedy počátku projektu.Veškerá rizika projektu nese poskytovatel a v případě, že úspor není dosaženo dle předem stanoveného modelu, nese poskytovatel i finanční dopady tohoto neúspěchu. Investice do projektu metodou EPC mají návratnost 6 až 10 let.

Seriál online webinářů, které Vás velmi podrobně seznámi s metodou EPC a možnostmi jejího využití pro realizaci energeticky úsporných opatření v budovách vlastněných veřejnou správou.
Postupně se seznámíte s jednotlivými fázemi celého procesu realizace EPC projektu a to jak z pohledu dodavatele - tzv. ESCO firmy, poradenské firmy, která zastupuje investora, tak z pohledu samotného investora - v tomto případě organizace veřejné správy.
Zaměříme se také na některé klíčové aspekty celého projektu jako jsou možnosti financování, verifikace projektů atd, velký prostor dostanou zkušenosti z již realizovaných projektů. Aktuální novinkou, která výrazně zatraktivňuje metodu EPC je možnost kombinace EPC s dotacemi z Operačního programu Životní prostředí.

Pořádá | B.I.D services s. r. o., https://www.bids.cz/cz Mgr. Marcela Musílková
e-mail: marcela.musilkova@bids.cz  tel: +420 737 130 932  
Související odkazy: https://www.bids.cz/cz/konference/epc-v-praxi/465

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist