https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/hledejte-prazske-motyly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hledejte pražské motýly

10. června 2020 (středa) - 31. října 2020 (sobota) Praha
Ostatní
Entomologové žádají veřejnost o pomoc při hledání denních motýlů na území hlavního města Prahy. Do mapování se letos může zapojit kdokoliv – stačí motýla vyfotografovat mobilem nebo zapsat název druhu a společně s GPS polohou nebo upřesněním místa a datem pořízení vložit do jednoduché mobilní aplikace iNaturalist nebo na facebookové stránky „Hledejte pražské motýly“. Cílem projektu je posoudit současný stav denních motýlů, kteří žijí na území hlavního města. Díky získaným informacím bude zpracován atlas rozšíření denních motýlů Prahy, který pomůže odborníkům i veřejnosti v ochraně pražských motýlů.
Kde hledat v Praze motýly? Naprostá většina pražských motýlů žije v přírodních územích, která jsou přísně chráněna. Ale Praha, to není jen síť rezervací. Jsou tu parky a zahrady, městská zeleň, okolí Vltavy i okrajové části Prahy, ve kterých se prolíná zemědělská krajina a velkoměsto. O motýlech v těchto místech se zatím neví prakticky nic.
Nejlepší pozorovatelé budou oceněni, mj. návštěvou běžně nepřístupného entomologického depozitáře Národního muzea. Soutěží se ve dvou fotografických kategoriích: o největší počet uložených pozorování a o největší počet zaznamenaných druhů; dále budou odměněni i ti, jež pošlou nejvíce pozorování bez fotografického dokladu.
Řešitelem projektu je spolek Hutur, za finanční podpory hl. m. Prahy. Partnery projektu jsou Odbor ochrany prostředí MHMP, Národní muzeum, Fakulta životního prostředí ČZU v Praze a AOPK ČR
Místo konání | Hledání a fotografování motýlů se předpokládá na celém území Prahy.
Pořádá | Oldřich Čížek – spolek Hutur, Jiří Rom, OCP MHMP
e-mail: Oldrich-Cizek@seznam.cz; jiri.rom@praha.eu  tel: +420 604 207 584  
Související odkazy: https://www.facebook.com/hledejteprazskemotyly/ https://www.facebook.com/inaturalist/ http://portalzp.praha.eu

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist