https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/javory-podzimni-barvy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Javory - podzimní barvy

13. října 2018 (sobota) 14:00 - 16:00 Praha
Konference a semináře, Výstavy a veletrhy
Seznamte se s podzimními barvami naší sbírky javorů během komentovaného provázení s kurátorem Tomášem Vencálkem. Venkovní expozice - sraz u pokladny v ul. Nádvorní (Jižní část areálu venkovních expozic) 13.10.2018 ve 14.00 a 16.00 h.


Mezi klasické podzimní trvalky, které zná asi většina posluchačů, patří bezesporu odrůdy hvězdnic, vyšlechtěných ze severoamerických druhů, jako jsou hvězdnice novoanglická, hvězdnice novobelgická, hvězdnice křovitá a některých dalších. Ty nakvétají obvykle od poloviny září a mnohé dokážou kvést opravdu až do listopadu.

Existuje ale i celá řada dalších, velmi atraktivních, ale méně známých druhů. Ze lze zmínit např. luhovnici podzimní, která vyniká velkými, jakoby kopretinovitými, čistě bílými květy.

Dosud ne zcela doceněnou květinou, která dokáže kvést až do zámrazu je gaura (Gaura lindheimeri), zde se nedá hovořit o pouze podzimní trvalce, jde o druh, který kvete již od konce května. Je to ale rostlina výjimečná právě dlouhodobým kvetením.

Podzimní zbarvení trvalkových výsadeb tak nemusí být dáno pouze pozdně kvetoucími druhy květin. Známou skupinou zahradních vytrvalých rostlin, atraktivních květenstvími i barvou olistění jsou mnohé okrasné trávy. Jde především o vysoké ozdobnice (Miscanthus sinensis), které získávají žlutooranžovou barvu, vytrvalá vysoká prosa (Panicum virgatum), dochan psárkovitý (Pennisetum alopecuroides) aj.
Místo konání | Praha. Botanická zahrada hl. m. Prahy, Nádvorní 134.
Pořádá | Botanická zahradahl. m. Prahy, https://www.botanicka.cz e-mail: info@botanicka.cz 
Související odkazy: https://www.botanicka.cz/hlavni-stranka/aktualni-a(...) https://www.botanicka.cz/hlavni-stranka/aktualni-a(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist