https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/konference-podnikova-ekologie-a-udrzitelnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Konference - podniková ekologie a udržitelnost

7. června 2023 (středa) 09:00 - 16:00 Jihomoravský kraj (Hotel Cosmopolitan Bobycentrum)
Konference, workshopy a semináře

Podnikoví ekologové jsou v hierarchii společností stále důležitějším prvkem. Na jejich bedrech stojí povinnosti spojené s ochranou životního prostředí, mezi něž nejčastěji patří oblasti jako je ochrana ovzduší a vod, nakládání s odpady, obalové hospodářství, chemické látky a směsi, dokumentace a zlepšování systému ISO 14 001 aj.

V poslední době se do jejich agendy vkrádá také téma udržitelnosti, ESG a nefinančních reportů. Přestože povinná bude tato oblast od roku 2024 pouze pro omezený okruh velkých firem, očekává se, že jím budou ovlivněni i střední a malé firmy. Přestože oblast udržitelnosti bude prostupovat celou firmou počínaje jejím vedení, je právě oblast podnikové ekologie zřejmě nejvíce zasažená.

Víte, jaké požadavky budou principy udržitelnosti, ESG a nefinančních reportů klást na firmy a to i ty střední a malé? Jaké kroky budete muset podniknout a jaký dopad to bude mít právě na oblast podnikové ekologie?

Nabízíme Vám přehled aktuálních témat pro podnikovou ekologii, kromě těch tradičních také oblast udržitelnosti - vše s cílem pomoci Vám zorientovat se v aktuálních povinnostech a být připraveni na to, co Vás čeká v budoucnu.

Pro koho je konference určena? Pro podnikové ekology, poradenským firmám v oblasti ekologie, manažerům odpovědným za ISO 14 001, ředitelům, managementu podniku, kteří podporují ekologickou strategii podniku, ESG konzultantům a dalším profesionálům z řad udržitelnosti a průmyslové ekologie.

Zaměříme se na tato témata:

ESG a udržitelnost firem dle evropské a české legislativy (Green Deal, Fit for 55 a další ) Jak ovlivní ESG dotační příležitosti pro firmy?
Jak ovlivní ESG české firmy – ty které budou mít povinnost reportovat i ty ostatní? ESG z pohledu různých segmentů a dopady na jejich odvětví? Jak využít ESG pro Váš business? Na co se připravit a jak?
Uhlíková stopa v praxi – jak ji měřit, jak získávat data, kde hledat příležitosti pro její snižování. Ověřování. Možnosti offsetování.
ESG reporting, uhlíková stopa v praxi českých firem
Podniková ekologie a udržitelnost – jak ovlivní tuto oblast nástup ESG? Jak využít dat a reportů z podnikové ekologie pro počítání uhlíkové stopy a reportů ESG?
Podniková ekologie a uhlíková stopa - sběr dat pro počítání uhlíkové stopy, co využít ze stávajících reportů a jak nastavit sběr dalších dat?
Povinnosti podnikové ekologie – změny a časté chyby v aktuálních povinnostech podnikového ekologa
Odpadové hospodářství ve firmách z pohledu
Možnosti a příležitosti v oblasti nakládání s vodami, vodní audit
Financování projektů, dotační příležitosti
Povinnosti firem v oblasti legislativy REACH
ADR – povinnosti odesílatelů, příjemců nebezpečných látek

Místo konání | Sportovní 559/2A, 602 00 Brno
Pořádá | VIDA conference, https://vidacon.cz/cz/konference/podnikova-ekologie-a-udrzitelnost/22 Hana Němejcová
e-mail: nemejcova@vidacon.cz  tel: +420 604 473 810  

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist