https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/polska-arboreta-a-japonske-zahrady-v-polsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Polská arboreta a japonské zahrady v Polsku

7. března 2024 (čtvrtek) 17:30 - 19:30 Praha (Praha 7)
Přednášky, besedy a diskuse, Ostatní

Polská arboreta a japonské zahrady v Polsku navštěvujeme s určitou pravidelností téměř deset.

Za desetileté období našich cest, je vidět obrovský posun a cit pro zahradní tvorbu, která může směle konkurovat těm britským, nebo asijským. Arboreta spadají většinou pod univerzity nebo výzkumné ústavy. Možná z tohoto důvodu, je vidět velká pečlivost v evidenci a celkovém systému vedení těchto sbírek. Japonské zahrady jsou většinou soukromé a v některých případech i městské. V těch soukromých, není kladen velký důraz jen na samotné tvarování a kompozice rostlin, který je samozřejmostí, ale také na kulturní přesah. Tedy drobné stavby, sbírky tradičních bojových výstrojí a výzbrojí, malby a kresby nebo ukázky bojových umění a ochutnávky čajů.

Naše cesty za polskými kolegy tak mohou být inspirací pro cestovatele z Česka, na které čeká v dojezdové blízkosti od hranic spousta zážitků a inspirace.

Místo konání | Botanická zahrada, Trojská 800/196 Praha 7, 17100, Vinotéka sv. Kláry

Související odkazy: https://www.botanicka.cz/clanky/akce/prednaskovy-c(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist