https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/poulicni-festival-o-vode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

POULIČNÍ FESTIVAL O VODĚ

21. června 2019 (pátek) - 30. června 2019 (neděle) Praha
Festivaly a slavnosti
V posledních deseti červnových dnech bude v předprostoru Výstaviště probíhat netradiční ekologický festival zaměřený na vodu.
Fontánky před Výstavištěm budou po dobu festivalu proměněny ve funkční bazén, ten bude doplněn dalšími vodními prvky a obestavěn dočasnou architekturou – festivalovým centrem / akvaparkem. U fontánky pak můžete jen tak posedět se studeným drinkem, vykoupat se s dětmi nebo se zúčastnit programu, který bude probíhat několikrát denně a navíc zdarma.
Hlavní kostrou programu budou večerní přednášky a besedy s českými odborníky – vědci, ekology, politiky, aktivisty, architekty, zemědělci... Těšit se můžete například na Bedřicha Moldana, Václava Cílka, Jana
Pokorného, Jiřího Malíka, Pavla Šremera, Daniela Pitka a mnoho dalších. V dopoledních a odpoledních hodinách budou probíhat workshopy a programy pro děti, které povedou organizace dlouhodobě se zabývající ekologickou výchovou mládeže. Festival doplní projekce uměleckých i dokumentárních filmů a site-specific intervence výrazných českých umělců, kteří se zabývají environmentální tematikou. Těšit se můžete i na několik performancí, divadelních představení a koncert. Zde můžeme jmenovat např. Veroniku Bromovou nebo Moniku Načevu.
Neobvyklou součástí festivalu bude i komunitní stavba festivalového prostoru, která bude probíhat první sobotu pod vedením architektů MAK! Budou se vyrábět lehátka, lavičky, stolečy. Nářadí bude dost, všichni jsou vítáni… Samotný název Akvapark má evokovat špatné zacházení s vodou v naší společnosti a dávat prostor k zamyšlení.
Cílem akce je zábavnou formou oslovit co nejširší veřejnost a nabídnout pestrý program, který bude upozorňovat na problémy s vodou a jejím stále větším nedostatkem a znečištěním a vysvětlovat je.
K festivalu vzniká i publikace AKVA ALMANACH, do které přispělo mnoho významných osobností. Publikace bude, stejně jako samotný festival, pokrývat celou škálu aktuálních témat – od plnění plastových láhví vodou až po globální otázky zahrnující klimatické změny, hospodaření v krajině a další. Naleznete zde i jednoduché návody, jak se pomalými krůčky stávat součástí změny.

Místo konání | Praha Výstaviště Praha - Holešovice
Pořádá | Pořadateli jsou architekti Kateřina Vídenová a Adam Wlazel z MAK! (mobilní architektonická kancelář)., http://www.akvapark.eu

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist