https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/rostlinna-strava-plnohodnotne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rostlinná strava plnohodnotně

1. října 2019 (úterý) 18:00 - 21:00 Praha
Festivaly a slavnosti
Jste vegetariáni či vegani, nebo výrazně redukujete živočišné produkty a chcete si ověřit, zda něco nepodceňujete? Jaké jsou nejčastější vitamíny, minerály a tuky, které lidé na rostlinné stravě podceňují a jak je mít snadno v pořádku?
Podíváme se na to, co dělat, abyste mohli být na veganské stravě dlouhodobě zdraví a nemuseli po pár letech přestat. Můžete se těšit na 3 hodiny nabité informacemi, praktickými tipy a radami, jak plnohodnotně a chutně nahradit živočišné produkty.
Vzdělávací aktivity na podzim 2019 se uskuteční za finanční podpory firmy Upfield. Firma Upfield vznikla oficiálně v červenci 2018 oddělením od korporátní společnosti Unilever. Směrování firmy bylo hned od začátku jasné: dělat lidi i naši planetu zdravými a šťastnými.

Vstupné: 150 Kč (do 24.9.), poté 250 Kč, na seminář je nutné zakoupit si lístek http://bit.ly/2Hk8L4u
Kdy: 1.10. od 18:00 - 21:00 hod. (17:40 - 17:55 hod. prezence účastníků)
Kde: Praha, Etnosvět, Legerova 1832/40, 120 00 Nové Město, kapacita: 100 osob

O čem bude seminář?
Hlavní téma semináře bude, jak si ve stravě zajistit dostatek jednotlivých vitamínů, minerálů a esenciálních mastných kyselin. Jednotlivým látkám se budeme věnovat velmi podrobně, proto je kurz na 3 h (rychleji to nejde).
Dále srovnáme nedostatky vitamínů, minerálů apod. u běžně se stravujících vs. veganů. Proč můžeme mít na rostlinné stravě více energie a vitality? Mnoho rostlinných potravin poskytuje více živin, než živočišné, ukážeme si nutriční srovnání.
Zaměříme se také na nejčastější výživové chyby, které dělají i pokročilí vegetariáni a vegani. Povíme si i to, co na rostlinné stravě naopak nemusíte vůbec řešit.
A v neposlední řadě bude vymezen prostor pro vaše dotazy.
Přednášku není možné navštívit s dětmi mladšími 10 ti let, z důvodu rušení ostatních posluchačů.
Můžete se těšit na informace z pohledu současných vědeckých poznatků, o které se s vámi podělí výživová poradkyně Mgr. Pavly Široká.
Místo konání | Praha 2 Etnosvět, Legerova 1832/40, 120 00 Nové Město
Pořádá | Česká veganská společnost, https://www.facebook.com/veganskaspolecnost/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist