https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/vanocni-vystava-zimni-odrudy-jadrovin-2.4.12.2021
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vánoční výstava - zimní odrůdy jádrovin 2. - 4. 12. 2021

2. prosince 2021 (čtvrtek) - 4. prosince 2021 (sobota) Praha (Praha 4)
Konference, workshopy a semináře, Výstavy a veletrhy

Zveme na poslední letošní výstavu starých odrůd ovoce, která bude zaměřena na zimní odrůdy.

Každý den výstavy je připraven zajímavý program. Ve čtvrtek dopoledne se můžete těšit na přednášku Ing. Zdeňka Buzka věnovanou zimnímu řezu jádrovin.

Po této přednášce pan Buzek povede praktický workshop a seznámí nás s principy a postupy roubování. Následovat bude komentovaná prohlídka výstavy s ochutnávkou.

Páteční dopoledne bude věnováno semináři ke zpracování ovoce – přiblížíme si sušení ovoce v dřívějších dobách a dnes. Tématem nás provede Ing. Marie Křiváková ze ZO ČSOP Veronica v Hostětíně.

Sobotní zpracovatelský workshop se ponese v duchu tradičních českých Vánoc, kdy si účastníci budou moci vytvořit jeden ze zvykoslovných předmětů s ovocem a ozdobit si tak vánoční stůl.

Na výstavě bude tradičně i pomologická poradna, kam můžete přinést své staré odrůdy jablek či hrušek k určení.

Vstup je zdarma. Na přednášku, seminář a workshopy je třeba předem rezervovat místo prostřednictvím mailu: katerina.strossova@csop.cz .

Volná prohlídka výstavy je možná bez předchozí rezervace. Upozorňujeme návštěvníky, že pro vstup na výstavu musejí splnit platná opatření: https://covid.gov.cz/opatreni/volny-cas .

Místo konání | Dům ochránců přírody, Michelská 5, Praha 4
Pořádá | ČSOP, http://www.csop.cz/ Kateřina Štrossová
e-mail: katerina.strossova@csop.cz  tel: 222516115  
Související odkazy: http://www.csop.cz/index.php?m_id_old=1000&m_id_ak(...) https://www.stareodrudy.cz/ https://www.facebook.com/events/926974238203284/?r(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist