https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/vystava-ke-kampani-ne-v-prirode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výstava ke kampani Ne! v přírodě

26. června 2021 (sobota) - 10. července 2021 (sobota) Praha (Praha 1)
Výstavy a veletrhy

Osvětová kampaň Ne! v přírodě vznikla z potřeby města reagovat na nevhodné chování části návštěvníků pražských lesů a parků. Jedná se o společný projekt fotografa a art direktora Matěje Derecka Harda a odboru Ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy.

Fotograf prostřednictvím originálních snímků neotřelou formou upozorňuje na nejrůznější neduhy, kterých by se lidé měli při návštěvě lesů či parků vyvarovat. Fotografie jsou záměrně teatrální a předimenzované, aby upoutaly co největší pozornost.

Kampani propůjčila tvář řada známých osobností - umělec Jiří Korn, herečka Dagmar Havlová, zpěvák Ben Cristovao, šéfkuchař Přemek Forejt, sportovec David Svoboda nebo modelka Kateřina Sokolová. To je jen část ze seznamu známých českých osobností, které se do této osvětové kampaně zapojily. Všechny však spojuje pozitivní vztah k přírodě. V rámci kampaně je v pražské zeleni v roli „podivných“ obyvatel města, kteří se na svých výletech do přírody chovají přesně tak, jak by neměli, ztvárnil fotograf Matěj Dereck Hard. Série dvanácti fotografií ve stylu pop-art photography, doplněná o instalaci lesa, bude zdarma k vidění od 26. června do 10. července v Křížové chodbě na Staroměstské radnici v Praze. Výstava bude zahájena v pátek 25. června v 19.00 hodin slavnostní vernisáží, pro kterou je symbolicky doporučený dress code "all white", aby návštěvníci ladili s osobnostmi na fotografiích. V instalaci lesa, který má dokreslovat téma kampaně, bude během slavnostní vernisáže zakomponován tematický raut od šéfkuchaře Přemka Forejta, který je zároveň jednou z tváří kampaně.

Fotografování se uskutečnilo za použití nejlepší fotografické techniky současnosti, fotoaparátu Hasselblad, kterou využila například vesmírná agentura NASA při misi Apollo 13 na Měsíc. Osobnosti v roli netradičních modelů a modelek jsou na fotografiích bosé, oděné do bílého oblečení, obklopené přírodou. „Působí tak jako jakýsi přízrak, který vstupuje do přírody snad jen proto, aby na ni parazitoval. Aby si tam dělal přesně a jen to, co chce on. Rozdělal oheň, tam kde je to přísně zakázáno, rušil ten přenádherný klid nebo pohladil mládě srnky… To že díky tomu třeba zemře, už tento přízrak samozřejmě nezajímá. Důležité je se u toho všeho usmívat, a hlavně si udělat selfie na telefon,“ popisuje fotograf Dereck Hard.

Fotografie na Staroměstské radnici doplní kromě instalace lesa také čtyřicetiminutový dokumentární film, který zachycuje zákulisí náročného focení doplněné o rozhovory s tvářemi kampaně a realizačním týmem.

Místo konání | Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí 1, Praha 1
Pořádá | Hlavní město Praha, https://www.praha.eu e-mail: evvo@praha.eu 
Související odkazy: https://www.facebook.com/events/323572145811023/ https://portalzp.praha.eu/nevprirode https://portalzp.praha.eu/zaprirodou

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist