https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/znalecka-cinnost-ve-spravnich-rizenich-ochrany-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Znalecká činnost ve správních řízeních ochrany přírody

7. března 2024 (čtvrtek) 08:30 - 16:00 Praha (Praha 1)
Přednášky, besedy a diskuse, Školení a stáže

Akreditovaný seminář.

Po řadě desetiletí přišla v roce 2021 s platností zákona č. 254/2019 Sb., o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech (dále jen „zákon o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech“), doslova revoluce ve znalecké činnosti. Změna se týká prakticky všech do té doby dlouhodobě zajetých mechanismů. Ani tři roky od začátku účinnosti zákona se však mnoho dotčených úředníků stále neorientuje v nově nastavených pravidlech fungování znalců. Cílem programu je seznámit účastníky s aktuální problematikou znalecké činnosti a její fungování dle nového zákona. Pomůže se zorientovat kde a jak vyhledat znalce pro příslušný obor, odvětví a specializaci, jak fungují znalci jako fyzické osoby, znalecké kanceláře a znalecké ústavy, jak posudek znalci správně zadat, jak reagovat na jeho požadavek o souhlas s přibráním konzultanta, jak posudek správně vyúčtovat, jak se orientovat v nové struktuře posudku a také v jaké podobě lze znalecký posudek odevzdat. Teoretické poznatky kurzu budou doplněny o příklady ze současné znalecké praxe prezentované zkušenými znalci z oboru ochrana přírody. Během jednotlivých vzdělávacích předmětů programu budou řešeny modelové případy týkající se této problematiky a bude i prostor k diskusi nad jednotlivými tématy.

Přednášející: Mgr. Kateřina Pivoňková, Ph.D. a Ing. Samuel Burian
Akce je určena pro:
- cílovou skupinou navrhovaného programu jsou úředníci územních samosprávných celků podle § 2 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících
- vedoucí zaměstnanci těchto odborů a jejich příslušných oddělení.
- všechny, kdo se chtějí dobře orientovat v dané problematice.

Webinář doporučujeme také jako přípravu na certifikaci ETW!

První část školení se zabývá vysvětlením základních životních procesů a reakcí v souvislosti s poraněními vzniklými řezem. Akcentované jsou zejména principy technik řezu a jejich vazba na správné hojení ran, regenerační schopnosti, přirozené obranné mechanismy apod. Správné pochopení technik řezu je důležité nejen proto, aby se strom dále dobře vyvíjel, ale aby bylo možné také rozlišit, která forma řezu je z hlediska ochrany přírody akceptovatelná, a která je již za hranicí vážného poškození.

Další část je věnována technologickým skupinám řezů od zakládacích, přes povýsadbové, rozvojové, udržovací, stabilizační až k tvarovacím. Školení je prakticky zaměřené na využití praktiky jak pro realizaci, tak pro ty, kdo nad řezem stromů vykonávají dozor nebo kontrolu ze všech možných úrovní, včetně orgánů ochrany přírody. Nosným prvkem programu jsou aktuální standardy péče o přírodu a krajinu AOPK, zejména pak ty, které se zaměřují na řez (zejména standard SPPK A02 002 řez stromů). V programu jsou ale také zmíněny i jiné metodické přístupy, se kterými se v aktuální praxi lze setkat (např. certifikované metodiky, metodické příručky, nebo kvalitní odborné informace ze zahraniční literatury). Výklad je průběžně bohatě provázen názornými obrázky z odborných publikací, fotografiemi z praxe nebo i časosběrnými dokumenty.
Cena: 1450 - 2900 Kč. Přihláška na https://szkt.cz/workshop/technika-a-technologie-rezu-stromu-akreditovany-webinar-2-2024

Místo konání | Dům Nadace ABF, Václavské náměstí 833, Praha 1
Pořádá | Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, https://szkt.cz
Související odkazy: https://szkt.cz/workshop/znalecka-cinnost-ve-sprav(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist