https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/katka-pazderu-fotovoltaika-neni-duvodem-pro-nizsi-zemedelskou-produkci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Katka Pazderů: Fotovoltaika není důvodem pro nižší zemědělskou produkci

2.4.2013
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ráda bych reagovala na článek Místo chleba panely. Solární elektrárny zabírají v ČR 4000 hektarů zemědělské půdy z produkce ČTK a kolegy Veleby.
 
<p>
O špatně nastaveném systému s fotovoltaikou, který umožnil jen některým se dobře napást, polemizovat nechci, nelíbí se mi ale vyznění článku.
</p><p>
Každý rok totiž v ČR zmizí mezi cca 4000 - 5000 ha zemědělské půdy, viz. např. <a href="http://eagri.cz/public/web/file/141460/ZZ_2010_komplet.pdf">http://eagri.cz/public/web/file/141460/ZZ_2010_komplet.pdf</a> a nebo konkrétněji z těchto Zelených zpráv:
</p><p>
Rok 2009 -5106 ha<br>
Rok 2010 -5747 ha<br>
Rok 2011 -4333 ha<br>
</p>
reklama

 
foto - Pazderů Katka
Katka Pazderů
Autorka učí zemědělství, zelinaří, včelaří a je členka Zelených v Kladně.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

23.3.2020 19:39
Fve půdu nezničí (jako třeba výstavba silnice nebo jiné elektrárny) a pokud by bylo potřeba, panely se snadno dají odmontovat a konstrukce stojí často na zemních vrutech, které se jen vytočí. Pokud by byla na betonových patkách, snadno se vytrhají a dá se rovnout orat.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist