https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/klimaticka-koalice-premier-babis-dela-na-klimatickem-summitu-ostudu.cesko-by-se-melo-zavazat-k-ochrane-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Klimatická koalice: Premiér Babiš dělá na klimatickém summitu ostudu. Česko by se mělo zavázat k ochraně klimatu

2.11.2021 | PRAHA
Premiér Andrej Babiš vystoupil včera na klimatické konferenci COP 26 ve skotském Glasgow se svým projevem.
Premiér Andrej Babiš vystoupil včera na klimatické konferenci COP 26 ve skotském Glasgow se svým projevem.
Foto | ALDE / Flickr
Premiér Andrej Babiš vystoupil včera na klimatické konferenci COP 26 ve skotském Glasgow s kontroverzním projevem. Místo toho, aby jako ostatní evropští státníci představoval a obhajoval cíl na snížení emisí skleníkových plynů o 55 % do roku 2030, ke kterému se Evropská unie jako celek zavázala, Babiš evropskou klimatickou politiku zpochybňoval a kritizoval. Se svým názorem zůstal mezi evropskými státníky osamocen, podobný názor zastával jen polský premiér Mateusz Morawiecki, který je paradoxně nyní s Babišovou vládou ve sporu kvůli podpoře ilegální těžby v uhelném dole Turów na česko-polské hranici.
 

„Premiér Andrej Babiš si spletl konferenci. Není to sraz přátel fosilního průmyslu, na tomhle setkání světových lídrů se naopak řeší, jak se budou snižovat emise skleníkových plynů, aby se zabránilo katastrofickým scénářům klimatické krize. Se svým přístupem je Babiš mezi světovými státníky za exota, který dělá Česku mezinárodní ostudu. Babišova otázka, zda si Evropa může snížení emisí dovolit, je absurdní. Protože studie za studií ukazuje, že předcházet dopadům změny klimatu bude mnohonásobně levnější než se pak postupující klimatické krizi snažit přizpůsobit. Pokud by si ani Evropa jako nejbohatší světový region, nemohla cestu k uhlíkové neutralitě dovolit, tak jsme - lidově řečeno - v háji,“ komentuje probíhající jednání Lukáš Hrábek, tiskový mluvčí Greenpeace.

Na klimatickém summitu v Glasgow se poprvé od Pařížské dohody setkávají signatářské státy s úkolem představit nové či navýšené klimatické cíle. Původní závazky z Paříže k dosažení cílů dohody nestačí. Proto měly být po pěti letech revidovány a navýšeny. Česká republika zatím k cíli Pařížské dohody nemíří a snahy na zvýšení klimatických ambicí v EU blokovala.

Klimatická koalice varuje, že přístup Česka k ochraně klimatu, je ostudný a vyzývá nově se formující českou vládu k přijetí národních klimatických cílů v souladu s Pařížskou dohodou. Klimatická koalice požaduje, aby se Česko i jako stát zavázalo k dosažení klimatické neutrality v roce 2050 a ke snížení emisí skleníkových plynů alespoň o 65 % do roku 2030 (ve srovnáním s rokem 1990). Klimatický cíl přijatý i na národní, nikoli pouze celoevropské úrovni, by adekvátněji odpovídal spravedlivému příspěvku Česka ke snaze o dosažení cílů Pařížské dohody.

„Jakákoli mezinárodní konference o změně klimatu může být úspěšná pouze v případě, že budou o skutečná řešení stát i představitelé a představitelky jednotlivých států, kteří na summit přijedou. Andrej Babiš včerejším projevem opět dokázal, že je zcela mimo mísu nejen v tématu klimatické krize, ale i v oblasti mezinárodních vyjednávání. Česko se tímto vystupováním pomalu sune na chvost mezinárodního klimatického úsilí. Vlastní cíl klimatické neutrality a intenzivní rozvoj obnovitelných zdrojů energie například ohlásila na konferenci už i Indie,“ dodává Jitka Martínková z Klimatické koalice.

Na Českou republiku se vztahují společné klimatické cíle Evropské unie. Ty ale platí pro EU jako celek. Česko se tak zatím stále nezavázalo k dosažení klimatické neutrality na národní úrovni. Ani společný evropský cíl pro rok 2030 - tedy snížení emisí o 55 % - neodpovídá férovému příspěvku EU k dosažení cíle Pařížské dohody udržet oteplení na hranici 1,5 stupně Celsia do konce století. Podle neziskových organizací by férovému přispění EU k celosvětovému snažení odpovídal spíše cíl ve výši 65 %.

Jiří Koželouh, vedoucí klimatického a energetické programu Hnutí DUHA, k tomu říká: „Premiér Babiš napřed za ČR odhlasoval klimatické cíle EU, ale na klimatický summit si omylem vzal text do Čau lidi. Horší než ostuda je to, že Česká republika je v čím dál menší skupině států, které nemají stanoven rok konce spalování uhlí. Absence fungujícího systému podpory rozvoje obnovitelných zdrojů je pak smutný unikát nejen v EU a USA, ale vzácnost je to i v Africe nebo Asii. Chybí nám také funkční plán pro adaptaci na měnící se klima - zejména ochrana půdy před erozí či přírodě blízké hospodaření v lesích. Stávající vláda tedy nemá na klimatickém summitu co důležitého předložit, tak premiér pomlouvá EU. Nová vláda to může napravit a již ve své koaliční smlouvě slíbit změnu kurzu i konkrétní cíle pro konec uhlí, rozvoj OZE a péči o krajinu.“
reklama

 
Klimatická koalice

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (57)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Viktor Šedivý

2.11.2021 13:03
Podle ČTK : "Podle Babiše je nutné nejprve řešit, zda nejsou cíle příliš ambiciózní, kolik peněz bude transformace stát a zda si to mohou Evropa i jednotlivé státy dovolit."

Co je špatného na prostém ověření, zda si navržený postup lze ekonomicky dovolit? To je snad věc, která měla být řešena mezi prvními, ne?

Babišovi nijak nefandím, už kvůli tomu, že zatím všechno ochotně podepisoval a do těch *** nás pomohl zavést, ale tohle je snad zcela racionální požadavek. A ti, co zelené fantasmagorie navrhují, by měli Babišovi ukázat, jak je to výhodný plán.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

2.11.2021 15:44 Reaguje na Viktor Šedivý
Nic -
ale když to říká zrovna Babiš, tak jo.
Stejné je to i s prezidentem M. Zemanem.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 08:58 Reaguje na Viktor Šedivý
Soudruh se asi probudil ze zimního spánku, protože tohle už všechny normální státy dávno udělaly. Jeho byrokracie je ale natolik zkorumpovaná a neschopná, že zase neudělala ani ťok.
Odpovědět
PS

Pedro Sangre

8.11.2021 13:07 Reaguje na Pavel Hanzl
Ano, třeba Němčouři a Rakušáci se zavázali, že zruší tepelné i jaderné elektrárny a budou brát elektřinu z Česka. A kvůli nim teď máme elektřinu 3x dražší.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.11.2021 15:57 Reaguje na Pedro Sangre
Zase jen čistá kež.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

2.11.2021 13:09
Já bych zase apeloval na novou vládu aby měla v první řadě starost o blaho občanů země, které bude vládnout. Doufám, že nepodlehne populismu a nebude mít snahu udělat z velké části občanů "bezdomovce".
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 09:02 Reaguje na Jarek Schindler
O tom se celkem slušně snaží babišistán. Třeba totální nezvládnutí současné energetické krize (lidem chodí 10x vyšší zálohy - PROČ??) ze strany ERÚ, nebo nezvládnutí vyšetřování otrvy Bečvy, indikuje rozpad státní správy, tj. ožebračení obyvatel.
Nová vláda má před sebou naprosto gigantickou práci, odbabišování celé státní správy, což je na dlouhá léta i za optimálních podmínek.
Odpovědět
Sa

Sauerkirschmann

4.11.2021 19:38 Reaguje na Pavel Hanzl
10x vyšší záloha nap lyn přeci nemohou být problém ne? Když se připojí na Vaše OZE, tak nebudou přeci platit zálohy žádné.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

7.11.2021 07:55 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzl. Opravdu reagujte pouze na napsané a vaši vlastní lidovou tvořivost mi nepodsunujte. Děkuji.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.11.2021 08:18 Reaguje na Jarek Schindler
Vy si asi fakt myslíte, že úkolem vlády je udělat "blaho" občanům země, že??
I za cenu totální ekonomické i ekologické devastace státu i země, že??
O takové "blaho" vám ale asi polovina občanů nestojí....ale ta druhá určitě ANO.
Odpovědět
PS

Pedro Sangre

8.11.2021 13:12 Reaguje na Pavel Hanzl
Nezoufejte, Babiš už je ze hry venku a Fialka & spol. připravují blahobyt. Tipuji, že pro mne, ani pro Vás, ne.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

10.11.2021 09:56 Reaguje na Pedro Sangre
Obávám se (spíš doufám), že žádný blahobyt neplánuje, my potřebujeme restituce a nakopnout celou společnost jak po sametovce.
Odpovědět
KZ

Karotka Z

2.11.2021 13:57
Smutny unikat je klimaticka koalice. Zkuste se podivat na jejich facebook, trapne zvasty, zadne plany, zadna zodpovednost.
Odpovědět
pa

pavel

2.11.2021 14:04
nejsem sice jeho fanda ale popsal situaci a ptal se co s tím chtějí dělat a bylo ticho a tady nějaký aktivistický anonym rádoby reportér vyřvává fůj fůj a já se ho ptám co tím chcete dělat aby lidi nešli žebrotou mohli se ohřát najíst umýt aby fabrik běželi byly potraviny abychom mohli navštívit příbuzné ..... takové ty opravdu obyčejné věci nic nobl takže se pana autora ptám jak to chcete zařídit když všechno klekne díky zelenému šílenství
Odpovědět
MN

Miroslav Němec

2.11.2021 20:50 Reaguje na pavel
Máte velké plus
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 09:12 Reaguje na pavel
Není to přece vůbec složité, dělají to už delší dobu všechny normální země a žádná bída se tam nekoná.
Dáváme už dnes asi 40 mld. na OZE, které se ale nebuduje prakticky vůbec.
Takže v tomhle udělat pořádek a vymést gigantickou korupci, zarazit biopalivový a solární tunel a zrušit podporu biopaliv.
Za ušetřené groše rozjet mohutnou výstavbu OZE (především fve) a podpořit technologické firmy tak, aby šly do vodíkových i jinýchn moderních systémů.
Udělat normální zákony podporující investory (třeba SOLEK staví všude jinde, než u nás). Jakmile se objeví na trhu SMR, systemticky přebudovávat KVET na tyhle zdroje.
Samozřejmě co nejdřív vypsat tendr na dostavbu JED a chystat další v Temelíně.
Odpovědět
PS

Pedro Sangre

8.11.2021 13:13 Reaguje na Pavel Hanzl
Za kterou stranu kandidujete? Předpokládám, že budete ministrem průmyslu, máte ve všem jasno.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

2.11.2021 14:14
Babiš si pár týdnů před odchodem staré vlády dovolil konečně říct zcela otevřeně co si o gryndýlu myslí evropští podnikatelé.

Zelené fantasmagorie hrozí ekonomickým pádem evropského prostoru do područí Asiatů a Ruska v důsledku ztráty konkurenceschopnosti na globálních trzích.
Uniklé daně nahradí činorodou prací syrští inženýři a parádní pochody oboupohlavních jedinců od Madridu po Berlín pod LGBT vlajkami .

Lépe by likvidaci Evropy nevymyslel ani Niccolo Machiavelli.
Odpovědět
LB

Lukas B.

2.11.2021 17:55 Reaguje na Miroslav Vinkler
císař je nahý (komu doma nečetli, ten si vygůgluje, klíčové slovo andersen). všichni to vědí. téma se válí na zemi. proč se ho proboha musí chopit podobní šíbři jako okamura nebo babiš? ne, jejich voliči nejsou (většinou) idioti (jak jednohlasně naznačuje progresivistická fronta), jsou to prostí lidé, co si už dál nechtějí nechávat srát na hlavu, ale holt tu základní školu dokončili, a teď jim někdo tvrdí, že příživníci obohacují společnost, perpetum mobile existuje a jedna plus jedna nejsou dvě.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 10:48 Reaguje na Miroslav Vinkler
Vy jste byl zase na školení v Kremlu, že?
"Západ je prohnilý a dekadentní, za chvíli zbankrotuje".
Imperialističtí váleční štváči z Wall Streetu se spálí a USA zbankrotje a rozpdne se atd. atd. atd. atd. atd. zvitězí sovětský komunismus atd. atd. atd." to jsem poslouchal celé dětství.

Vaše rétorika je naprosto totožná, hlavní aktéři jsou taky ti samí...
Fakt nejste schopen se oprostit od doby bolševismu a pochopit, že se svět fakticky změnil??
Odpovědět
PS

Pedro Sangre

8.11.2021 13:16 Reaguje na Pavel Hanzl
Němčourům na severu přestalo foukat a na jihu svítit sluníčko, a tak jsou s celými OZE v p...... A díky jim, ne kvůli Babišovi, je teď elektřina tak drahá.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.11.2021 16:00 Reaguje na Pedro Sangre
Hluboký omyl. To je vyšponovanou cenou plynu, který Puťka proti nám používá jako zbraň. Dle vlastních slov.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.11.2021 13:00 Reaguje na Miroslav Vinkler
Babiš si pár týdnů před odchodem staré vlády dovolil konečně říct zcela otevřeně co si o gryndýlu myslí evropští podnikatelé.

Co to zase plácáte, co si berete do huby podnikatele??
Odpovědět
Sa

Sauerkirschmann

7.11.2021 12:14 Reaguje na Pavel Hanzl
Podnikatelé tvrdí v zásadě to samé co Babiš. Příživnostníka, který se třese na to, že bude zaměřovat ty ničemné FVe, které jsou stejně k ničemu, nelze přeci nazvat podnikatelem, že.
Odpovědět
RP

Roman Polanski

2.11.2021 14:55
Zelení ekoterosté se ozvali.Nelíbí se jím přístup Babiše,nejraději by na jeho místě viděli poslušného pejska Fialu.
Odpovědět
RP

Roman Polanski

2.11.2021 15:00
Začíná to auty.Zákaz naftových a benzínových.Pokračuje to vytápěním domů,bytu.Co bude následovat dále?Norové už chystají zákaz ledniček a mrazáku.Němci odstavili jádro,ale když jim nefouká tak ventilátory nejedou a není elektřina.Za chvílí nám zakážou konzumaci masa,dýchat.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

2.11.2021 15:45 Reaguje na Roman Polanski
Jo !
Brusel/EU- zrušit.
Odpovědět

Viktor Šedivý

2.11.2021 20:29 Reaguje na Roman Polanski
Konzumaci masa nám nezakážou, ale vzhledem k intenzivní mediální přípravě (o strašlivé uhlíkové stopě výroby masa) předpokládám, že sazebník speciální spotřební daně na maso je už v bruseli připravený. A čekal bych sazbu v desítkách procent, u hovězího i kolem sta procent.
Odpovědět
Sa

Sauerkirschmann

3.11.2021 18:01 Reaguje na Viktor Šedivý
Myslíte, že je také nějaké sazba za Amirdstandského beránka?
Odpovědět

Viktor Šedivý

3.11.2021 19:29 Reaguje na Sauerkirschmann
Zatím v naší nedostatečně pokrokové společnosti to bude nejmíň takových patnáct.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 21:22 Reaguje na Roman Polanski
Vy jste plácalista zcela unikátní. Co vám kdo zakázal?
Ani tak blbé řeči ne.......
Odpovědět
Sa

Sauerkirschmann

4.11.2021 19:40 Reaguje na Pavel Hanzl
Fit for 55 předpokládá průmernou ROČNÍ spotřebu masa na obyvatele EU 8 kg. To mi přijde skoro jako zákaz.
Odpovědět
PE

Petr Eko

2.11.2021 15:48
Pro autora - ono je to naopak, jako jediný prokázal zdravý rozum a řekl PRAVDU !! Cože je ekofanatikům nelíbí, pochopitelně..
Však poznáte sami za 10-15 let, co z Evropy bude..
Odpovědět
PE

Petr Eko

2.11.2021 16:04
Pro rozumné a chápají čtenáře:
https://kob-forum.eu/2021/11/02/ekologie-jako-zbran-neokolonializmu-kolektivniho-zapadu-na-okraj-summitu-v-glasgow/
Odpovědět
RV

Richard Vacek

2.11.2021 16:32
Politici jsou často odtrženi od reality. Je proto vhodné, když jim někdo z jejich středu naznačí, jak to vypadá mimo jejich bublinu. Je jen dobře, když se před rozchodem do svých tryskáčů dozví, že zbídačování občanů není dobrý program, i když se hájí, že to dělají pro záchranu planety.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

2.11.2021 16:33
Kdo nejde s námi, jde proti nám! Zpátky ni krok! Klimaalarmisté všech zemí spojte se! Taková hesla jsem kdysi slýchával a mít vlastní názor byla ne
pouze "ostuda" jak to označili svazáci, ale dokonce zrada. Copak si to
dovolil mít svůj názor a nejít v jednom šiku pomylených vůdců. I ti, co
nepřijeli jsou nepřátelé a pomýlení, když chtějí postupovat podle možností svých zemí a ne podle utopického scénáře, který bude stejně pouze jen
plácnutím do vody bez vymahatelných cílů. Jakpak potrestají ty kverulanty,
kteří to nebudou plnit a jak budou fungovat bez jejich produkce? Už nyní
chybí čipy, hořčík, stavební a konstrukční ocel, zboží cestuje se zpožděním
a pořád to někomu nedochází, že dohoda není diktát a záleží nejen na té
startovní čáře, ale i na možnostech ekonomiky to změnit. I ti, co na to
kývli, tak nedávají žádnou záruku, že to splní a závazek bez splnění je
právě tím plácnutím do vody, které se po pár kruzích na vodě vytratí.
Odpovědět
Sa

Sauerkirschmann

2.11.2021 17:07 Reaguje na Břetislav Machaček
Kdepak pane Macháčku......bude hůře. Vyhledejte si prosím nejbližší prodejnu bytových textilií, a objednejte si plyšový zelený kobereček tak 1x2 metry. Budete jej potřebovat. Zelení Ajatolláhové nejenom, že Vám nadiktují, jak máte, nebo psíše nemáte topit a jezdi, ale také v kolik hodin máte nasměrovat ten kobereček k Bruselu, a třískat čelem o zem.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 09:21 Reaguje na Břetislav Machaček
Co to zase mektáte za pitomosti??
Soudruh estébák tam vede čistě ropácké řeči a je snad nějak diskriminován?
Je kritizován za debilní ropácké řeči, to je vše.
Odpovědět
RP

Radim Polášek

3.11.2021 05:09
Babiš řekl otevřeně to, co si o zelených nesmyslech a masívní zelené lživé propagandě myslí rozumní a uvažující lidé.
Je jasné, že všelijakým zeleným aktivistům a jejich užitečným idiotům s zeleně vymytými mozky se to nelíbí, protože Babišův projev narušuje tu krásnou zelenou stoprocentní sumýšovou zelenou shodu dobrovolně se coby lidská společnost pro nic za nic vrátit nazpátek ve vývoji o nejméně 100 let a dobrovolně se uvrhnout do zelené chudoby a zeelné krize. Ze které má vyjít vítězně nová zelená společnost, s novými zelenými lídry a zelenými oligarchy v čele a poslušným chudým zelenou ideologií ovládaným lidem žijícím z ruky do huby.
Odpovědět
Jaroslav Havel

Jaroslav Havel

3.11.2021 06:54
Jasne plus pro babise, diky autore ze na to upozornujes svoji malosti.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 09:24
Jednotná ropácká fronta je na téhle diskusi naprosto nerozborná a tvrdě totalitní úplně stejně, jak v 50. letech minulého století. To jsme to někam dopracovali...
Odpovědět
ms

3.11.2021 18:23 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzle, dostojte svým antiropáckým kecům a pokud žijete v rodinném domě, odpojte ho od sítě a svůj ostrovní systém provozujte jen na FVE. Až bude zase léto a slunce, tak se můžete do této diskuse opět nalogovat a povyprávět, jak jste (pře)žil. Mj. váš PC a další HW byl vyroben v té vaší špinavé karbonové ekonomice v Asii. Tuším, že být 50. léta, byl byste modrokošilatý stalinista jako vyšitý. Stačí mít jedno: totálně ideologicky zatemnělý mozek odpírající realitu světa a potřeb skutečných lidí. Víte např., že polovina pracujících Čechů vydělává 30.000 Kč hrubého měsíčně? Co mají ještě unést ve svých výdajících? Německou Energiewende?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 21:31 Reaguje na
Čecháčci málo vdělávají, protože jim babišistán zablokoval jakýkoliv rozvoj a příležitost podílet se na technologickém boomu OZE i Green dealu.
Prostě jsme bývali technologická velmoc a právě tuto příležitost (navíc placenou z EU) jsme zahodili, mohli jsme silně bohatnout na té nenávidělé "oteplovací lobby".
Jenže blbost našeho národa je přímo galaktická, budem jen bečet jak ovce v uhelném ropákistánu a svůj svrab svádět na EU.
Odpovědět
Sa

Sauerkirschmann

4.11.2021 19:44 Reaguje na Pavel Hanzl
Hm, realita je ovšem taková, že za posledních 8 let se pčíjmy zaměstnaců v ČR přiblížily té vyspělé EU zdaleka nejblíže. Zdaleka nejvíce byly tay nůžky rozevřeny v době, kdy jste byli u moci vy, ideologičtí žvanilové popírající fyzikální a ekonomickou realitu.
Odpovědět
Sa

Sauerkirschmann

4.11.2021 19:45 Reaguje na
Hanzl žádnej ostrovní systém nemá, zato má hodiny, které mají filtr, který k němu pouští akorát ty elektrony které jsou vyrobené z uhlí. Kromě toho topí ropáckým plynem, má gumokol, bydlí v nezatepleném domě, a má kolo, které jezdí na uhlí.
Odpovědět
Pája Žížala

Pája Žížala

3.11.2021 12:00
Takže podle Klimatické koalice (a jejích fanoušků) je jiný názor ostudný, nepřijatelný, smutný unikát... prostě zakázaný. A musíme přece tleskat, když nezvolení fanatismem posedlí "státníci" EU přijmou cíle (bez ohledu na nutnost, reálnost a dopady) o nás bez nás. To už tu bylo. Za deset minut, si kdokoliv může vygůglit průběh teplot miliony let zpět aby zjistil, že jde o cyklické opakování, a že nyní se máme studeněji, než bylo před cca tisíci lety. A nadnárodní koncerny a investiční společnosti, které štědře dotují kampaně korektních stran či vystoupení dušeně nemocných záškolaček a čile cenzurují média, se těší na investiční příležitosti které vzniknou při této zelené kontrarevoluci. A bezmozci zahledění do svých smartfounů jim tleskají a fanaticky napadají jakýkoliv náznak nesouhlasu. A těší se na hlásané zelené zítřky.
To už tu bylo. Svobodu nám sebrali v předchozích dvou totalitách. Taky měli řvouny, tleskače a vítače. Historie se opakuje.
Příští volby budu volit Babiše. Možná to bude brzo. A je mi líto, že jsem to neudělal dříve!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 21:43 Reaguje na Pája Žížala
Co vám kdo zase zakazuje, hlupáčku??
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

5.11.2021 09:26 Reaguje na Pavel Hanzl
Nazývat někoho hlupáčkem určitě nic nezmění na tom, jestli ten, koho urážíte, má nebo nemá pravdu.
Pája Žížala ji má. Bohužel.
Jestliže EU mává hrozbou SANKCÍ proti státům, které si dovolí mít na něco jiný názor než ten jediný správný (tj. takový, který za jediný správný považuje vedení EU), tak o co jiného jde?
Možná vám uniklo, jak obtížně si ČR musela nedávno vybojovávat milostivé svolení, že do svého energetického mixu SMÍ zařadit i jádro.
O tom, že se ZAKÁŽOU spalovací motory, mluví vedení EU docela otevřeně. V Německu se po trapných zkušenostech z nedávné doby připravuje zákon, který umožní vypínat domácnostem elektřinu pro vytápění. A dokonce pro nabíjení elektromobilů! Čili je to sice zakrytý zákaz, ale přesto ZÁKAZ svobodně užívat produkt, který by měl stát svým občanům zajistit na prvním místě a dělat vše pro to, aby tuto povinnost spolehlivě plnil.

Hlavním rysem politiky EU se pomalu ale jistě stává farizejství.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.11.2021 13:10 Reaguje na Karel Ploranský
EU hrozí sankcemi zemím, které odmítají plnit postupy, na kterých se EU zcela demokraticky domluvila a které ty dotčené státy odsouhlasily.
bába podepsal grýndýl a všechny ostatní smlouvy bez pípnutí a dnes (když mu Prachal řekl, že se to lidem nelíbí), tak otočil a mele úplný opak.

Na tohle Západ není zvědavý a tolerovat to nebude, to jsou postupy ze zkrachovalého bolševismu.

Co kdo kde připravuje za zákony je jen čistá demagogie, tím jsme maštěni stále (norma na zahnutí banánů, 26 pohlaví atd. atd.)
Odpovědět
Sa

Sauerkirschmann

5.11.2021 14:42 Reaguje na Pavel Hanzl
Jak se může EK demokraticky domluvit, když její členové nejsou volení, tudíž nezastávají své funkce na základě demokratických principů?
Odpovědět

Viktor Šedivý

3.11.2021 13:06
Keců tři pr××××, ovšem žádná věcná výhrada k vlastnímu projevu.

Ano, osoba AB je krajně nedůvěryhodná ... ale do háje co s tím, když si ten projev čtu snad popáté a není tam nic, co by bylo možné označit za nějaké překrucování nebo dokonce lež.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

3.11.2021 16:26
To, že je Babiš se svým názorem osamocen, neříká naprosto nic o tom, jestli je ten jeho názor správný nebo ne.

Doporučoval bych trochu si vzpomenout na Masaryka. Nebo na Churchilla.
Oba šli se svými názory proti proudu. Masaryk byl kvůli tomu ostrakizován naprosto devastujícím způsobem.

Dnes za to ty statečné pány, kteří se nebáli zpívat podle jiných not než se po nich chtělo, oslavujeme. A považujeme to za jednoznačně kladný rys jejich povahy.

Myslet, přátelé, MYSLET! To je to, co si doba žádá.
A vlastně je to přesně to, co požaduje Babiš po ostatních mocipánech. Dvakrát měřit, než se řízne.
Když se rozhoduje o miliardách a bilionech, je to zcela namístě, je to dokonce POVINNOST.

Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

3.11.2021 21:41 Reaguje na Karel Ploranský
Babiš v tom projevu vypadá, že se právě probudil z dlouhého zimního spánku. Vše, co tam tvrdí, že nikdo nic neví a nejsou dopadové studie a nikdo neví, jak to dopadne atd. atd., je zcela komické, protože to je dávno zpracované, opnované a většinově odsouhlasené.

To že babišistán je 100 let za opicema, že je veden nepolitiky kteří myslí jen na svoje tunely a krádeže, skutečně není problém EU. To je problém čecháčka - voliče.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

5.11.2021 09:10 Reaguje na Pavel Hanzl
Přesně to co uvádíte se ovšem tvrdilo i o opatřeních, o kterých už praxe stačila prokázat, že byla naprosto chybná a jejich důsledky na klima i na životní prostředí jsou přesně opačné než měly být.
Také byla "zpracovaná, oponovaná a většinově odsouhlasená". Přesto - některé škody jimi způsobené se budou napravovat hodně dlouho, některé jsou dokonce nevratné.
Příklady myslím nemusím uvádět, jsou obecně známé.

Názor, že je jedno jestli se udělá kravina a astronomické sumy se vyhodí do luftu bez užitku, nebo dokonce se tím napáchá zlo, hlavně že se něco dělá - ten opravdu neberu.
Zásada "dvakrát měř a jednou řež!" platí v tak zásadních věcech dvojnásobně.

Zpracované, oponované a většinově odsouhlasené byly - v měřítku jednoho státu - i zásady německé Energiewende. Nepřipadá vám ani trochu divné, jak Němci najednou pootáčejí kormidlo, když se jim to zadrhává? Dokonce i takoví apoštolové zelených idejí jako Greenpeace najednou přestávají vidět zlo v jaderných elektrárnách, proti kterým bojovali s takovou vervou... O jiných kravinách, které prosazovali jako spásu světa a špatně to dopadlo, jen cudně mlčí.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.11.2021 15:29 Reaguje na Karel Ploranský
Nevím, o čem točíte. Je jasné, že tahle válka (a regulérní válka už to začíná být) skutečně není jednoduchá a cesta typem pokus - omyl je nevyhnutelná.
Němci si zakázali jádro ještě v době, kdy se nevědělo, jaký svinstvo je CO2 a správně už otáčí. Taky pomýlená jsou biopaliva první generace, které jsou povinné snad už jen u nás.

Když se podívám na náš boj s klimatem (a vůbec ekologii) tak my máme práve pouze držet hubu a krok.
Odpovědět
AS

Aleš Svoboda

7.11.2021 19:24
Klimatická koalice. . . . tlupa anonymních žvanilů. . . .
Je snadné anonymně vyřvávat a kritizovat. . . . problém je ale něco dělat.
Oteplování planety nemá s lidskou činností téměř nic společného.
Sopka na Kanárech ( + ostatní sopky na planetě ) vyprodukuje za den více emisí, než celé lidstvo za celý rok.
NASA už od 60-tých let ví, že Země se nachází na bližší oběžné dráze kolem Slunce - ten cyklus je dlouhý cca 12.000 et.
Veškeré to CO2 blbnutí je jen a jen práce globalist, kteří se na něm chtějí nabalíkovat a pod heslem boje za životní prostředí zotročit lidstvo. . .
Tedy jde opět o prachy a o moc. . . . nic jiného.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.11.2021 13:09 Reaguje na Aleš Svoboda
Kdybyste si přečetl aspoň úplně základní informace......ach jo....... žvanilkinové kteří o tom neví ani ťok....
Tady je úplný základ:
https://www.czechsight.cz/co-vime-o-zmene-klimatu-zadna-alternativni-teorie-nedokaze-soucasne-otepleni-vysvetlit/?fbclid=IwAR1SAwsg7V66pKgf63_aJx8WFw463pCH51GIpE2zr4PAzKoNH9swwzwVXP4
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist