https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/martin-mach-ondrej-ceho-jsme-loni-diky-vam-dosahli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Martin Mach Ondřej: Čeho jsme loni díky vám dosáhli

16.2.2016
Jsme na cestě už od roku 1997. A jdeme dál.
Jsme na cestě už od roku 1997. A jdeme dál.
Milé čtenářky, milí čtenáři,

za uplynulý rok jsme od vás na provoz Ekolistu dostali 62 010 Kč. Je to hrubým odhadem necelá desetina nákladů. Jsme za ni rádi a děkujeme tímto za každý finanční dar.

 

Na oplátku jsme napsali 55 rad a návodů, jak se v běžném životě chovat šetrněji k životnímu prostředí. Připravili jsme 374 vlastních článků, 6 recenzí a vydali skoro 3000 agenturních zpráv. A k tomu jsme zveřejnili nepočítaně tiskových zpráv, komentářů a událostí v kalendáři akcí. Za rok 2015 jsme podle Google Analytics měli 1 008 260 unikátních návštěvníků. Přehoupli jsme se přes 100 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně. Vzhledem k tomu, že redakce Ekolistu nyní není veliká a oklepáváme se z nejhorší finanční (a tím pádem i personální) krize, to není špatné.

Všem dárcům, na které máme kontakt, jsme v lednu poslali potvrzení o daru, které je možné využít při daňovém přiznání. Pokud patříte mezi dárce, ale žádné potvrzení vám nepřišlo, pak nás prosím kontaktujte na e-mailu: kancelar@ekolist.cz.

Pokud nás sledujete déle, pak vás možná bude zajímat několik detailů ze života Ekolistu. Ekolist.cz je na své cestě neuvěřitelných 18 let. Prvotní plán byl prostý: informovat veřejnost o dění v životním prostředí, ekologii a ochraně přírody. Snažíme se na této cestě setrvat. Víme o tom, že máme velký prostor pro zlepšení naší práce, některá témata nestíháme, věřte nám ale, že se snažíme dělat naši práci co nejlépe.

Velkou vnitřní změnou je, že se redakce konečně přestěhovala z ne zcela útulného sklepního prostoru v Malířské ulici do docela útulného prostoru v Letohradské ulici. V Malířské jsme byli od samého počátku devadesátých letn jen dočasně, nicméně pro neziskovou organizaci je dočasnost hodně řízena finanční dostupností nových prostor. (Ke štěstí nám aktuálně chybí velký kancelářský stůl, zhruba o rozměrech 130 x 260 cm. Nevíte o nějakém?)

Těšíme se na nový rok, na další kus cesty, která nás čeká. A budeme rádi, když nás na ni budete podporovat i nadále. Využít k tomu můžete darovátko.

foto - Mach Ondřej MartinMartin Mach Ondřej
Autor je šéfredaktorem serveru Ekolist.cz
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist