https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/martinn-mach-ondrej-jak-se-ekolist-cz-strelil-do-vlastni-nohy-a-prisel-o-200-tacu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Martin Mach Ondřej: Jak se Ekolist.cz střelil do vlastní nohy a přišel o 200 táců

13.12.2018
Noční můra každého, kdo kdy žádal o grant. Formální chyba.
Noční můra každého, kdo kdy žádal o grant. Formální chyba.
Ekolist.cz se do nohy nestřelil sám. Střelil jsem ho já, jeho šéfredaktor. Stala se mi věc, která by se zkušeným zaměstnancům neziskových organizací stávat neměla. Věc, která je noční můrou každého, kdo kdy podával grant. Zapomněl jsem při podání grantu nadepsat obálku tajemným zaklínadlem.
 

Naše obálka se tak nedostala ve správný okamžik na správný stůl zavřená (jako všechny ostatní správně nadepsané obálky), ale byla otevřena hned v podatelně, jen co ji pošta doručila. Takže vyloučeni pro formální chybu. Zářez mého života.

Chci jen podotknout, že není na místě podezírat donora z nelidské tvrdosti. Je to prostě moje chyba. V instrukcích je to jasně napsané, četl jsem to v nich i loni, předloni a předpředloni...

Jak se to tedy stalo? Úplně jednoduše. Odeslal jsem elektronickou verzi, vytiskl kopii, strčil do obálky a trochu na odchodu na poštu nahodil adresu. A zapomněl připsat: „Neotvírat. Granty ŽP.“ Jedno z nejdražších spěchání na poštu ever.

Takhle jednoduše Ekolist.cz přišel o dvě stě tisíc korun na provoz. Jistě, můžeme se utěšovat tím, že bychom grant třeba nedostali, ale spíš si myslím, že bychom ho dostali. Dostali jsme ho loni, předloni, předpředloni…

Ročně stojí provoz Ekolistu přes milion dvě stě tisíc korun. Bude nám tedy chybět šestina rozpočtu. Není to fatální ztráta a Ekolist.cz kvůli tomu nezanikne (tedy, ještě nás čeká jedna grantová uzávěrka...).

Jen se Ekolistu povede hůř.

Tak zhruba o dvě stě tisíc.

Kdybyste chtěli, aby se Ekolistu i přes blbost jeho šéfredaktora vedlo alespoň trochu lépe, můžete mu pomoci (Ekolistu). Nejlépe finančním darem. Jednorázovým, či pravidelnou podporou, jak uznáte za vhodné a jak je vám milé.

Ekolist.cz je neziskový projekt spolku BEZK. Za každý příspěvek vystavíme potvrzení o daru, které lze využít jako polehčující okolnost u daňového přiznání. Takže dvě mouchy jedním darem.

Možností, jak darovat, je několik. Jestli máte rádi oldschoolové zadávání platebního příkazu, pak náš účet je 0201022329/0800. Důležité: Do zprávy pro příjemce prosím uveďte svůj e-mail, abychom Vám mohli poslat to potvrzení :)

Jestli dáváte přednost různým klikacím darovátkům, máme dvě, obě fungují. To druhé umí udělat i to, že dárce, pokud je na webu Ekolistu přihlášený, nevidí reklamu. A to chcete!

Děkujeme, že nás čtete. Dvojnásob děkujeme, když nás podarujete.

 

 

Pokud využijete k poslání daru službu ThePay, dostanete Ekolist.cz bez reklam. Must have!.

Prosíme, zvolte výši svého daru. Děkujeme


reklama

 
foto - Mach Ondřej Martin
Martin Mach Ondřej
Autor je šéfredaktorem serveru Ekolist.cz

 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist