https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/martinn-mach-ondrej-pred-devatenacti-lety-mezi-jednou-a-treti-hodinou-ranni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Martin Mach Ondřej: Před devatenácti lety, mezi jednou a třetí hodinou ranní

1.12.2016
Pamatujete tuhle grafiku? Rok 1997
Pamatujete tuhle grafiku? Rok 1997
Ekolist.cz spatřil světlo internetového světa před devatenácti (slovy devatenácti) lety. Byla to doba vytáčeného internetu. Pokud nevíte, co to je, vygooglujte si. Byla to skvělá doba. Ty nervy, když jsme na Ekolistu objevili hrubku. Opravení trvalo nekonečně dlouho. To byly časy!
 

A jak se nám vede dnes? Po pravdě, už se nám vedlo lépe. Byly doby, kdy jsme měli v redakci sedm redaktorů a smělé plány. Pak přišla krize, nevyšla přislíbená podpora a nevycházely nám granty a i inzerci se přestalo dařit. Najednou jsme měli na krku několik set tisíc korun dluh a skoro prázdnou redakci.

A tuhle? Rok 1999
A tuhle? Rok 1999

Ale co vás nezabije, to vás nezabije. Osahali jsme si dno a krapet slevili ze smělých plánů. Pak jsme pomalu splatili dluhy a teď se zvědavě rozhlížíme a vymýšlíme, co bude dál.

Aktuální stav redakce je takový, že máme dva stálé redaktory a několik externistů. Dva stálí redaktoři musí ale část svého úvazku věnovat projektům, které vydavateli vydělají na provozování serveru Ekolist.cz. Máte-li někdy pocit, že nám nějaká témata trestuhodně utíkají, pak máte pravdu. Jsme si toho vědomi, je nám to z duše líto, ale jsou prostě chvíle, kdy musíme dát přednost výdělečné činnosti před tou novinářskou. Jak říkal pan prezident, na ekologii si musíme nejdříve vydělat:)

A tuhle? Rok 2006
A tuhle? Rok 2006

Ale nevěšte hlavu, můžete nám s tím pomoci – darem. Už teď máme několik čtenářů a čtenářek, kteří nám pravidelně přispívají na provoz. A nebo i jen jednorázovým darem. Za oboje jsme vděčni a na oplátku nabízíme potvrzení o daru, který je možné odečíst z daní.

Chcete-li se k našim dárcům přidat, pak budeme velmi rádi. Hodně nám to pomáhá. Ve skrytu redakce totiž věříme, že zase přijde doba smělých plánů.


Líbí se Vám článek? Přispějete na další?

       

reklama

 
foto - Mach Ondřej Martin
Martin Mach Ondřej
Autor je šéfredaktorem serveru Ekolist.cz

 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist