https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/zaseknuta-sykora
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zaseknutá sýkora

2.11.2017 13:24 | PRAHA (Ekolist.cz)
Zaseknutá sýkora a pozorná paní.
Zaseknutá sýkora a pozorná paní.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Je středa 31. 10. 2017 odpoledne a v telefonu mi starší paní z Vejprnic popisuje: „Naše holka, která se vracela domů od vlaku z místní železniční zastávky, si všimla, že tam v zábradlí u kolejí je zaseknutá asi sýkorka. My se bojíme ji vyndat, abychom jí ještě více neublížili.“ Beru si na paní telefonní číslo a adresu a zhruba za hodinu jsem na místě.
 

Pravděpodobně sýkora koňadra hledala nějakou dutinu na nocování či okukovala nějaký nový prostor k hnízdění na následující sezónu, anebo ji „honila mlsná“ a v díře hledala schovaný hmyz. Každopádně vlezla do díry zvětralého betonového sloupku, zapadla za trubku od zábradlí a nemohla se dostat ven.

Přesněji, co bylo opravdovým důvodem, že po zobáku skočila do tohoto stísněného prostoru, se asi nedozvíme, ale zcela jistě vím, že se pak nějak nešťastně otočila, přiskřípla, zasekla a nedokázala se dostat ven.

Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

Na řadu tedy musel přijít majzlík a kladivo. Lehce jsem oťukal zvětralý beton, přihnul ocelový drát a opatrně pohnul s rourou zábradlí. Sýkoru jsem pak vytáhl celou pocuchanou a naštvanou z díry ven.

Na místě však neletěla, a tak jsem ji raději odvezl do nedalekého lesa. Cestou se v plátěném pytlíku naštěstí vzpamatovala, a pak mi frnkla tak rychle, že jsem ji nestihl ani vyfotit.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist