https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/praha-pripravila-pro-verejnost-kurzy-oprav-drobneho-nabytku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha připravila pro veřejnost kurzy oprav drobného nábytku

3.2.2023 10:25 | PRAHA (Ekolist.cz)
Možná ho nemusíte vyhodit. Možná ho stačí opravit.
Možná ho nemusíte vyhodit. Možná ho stačí opravit.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro širokou veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy. Cílem projektu je pomoci předcházet vzniku odpadu a udržovat předměty, aby co nejdéle sloužily. Informuje o tom pražský magistrát.
 
„Jedná se tak o rozšíření portfolia možností, jak mohou občané Prahy zacházet se starým nebo rozbitým nábytkem, a nabídnutí alternativy k odvozu předmětů na sběrné dvory. Snažíme se tak plnit závazky, které jsme si stanovili ve strategii Cirkulární Praha 2030, kde je cílem zejména předcházet vzniku odpadu a udržení předmětu co nejdéle funkčním," uvádí Jana Plamínková, náměstkyně primátora pro oblast infrastruktury, technické vybavenosti a životního prostředí, k záměru, který schválila Rada hl. m. Prahy.

Projekt si klade za cíl zvyšovat úroveň řemeslné zručnosti ve společnosti, podporovat téma udržitelnosti a odpovědného přístupu.

Kurzy základů renovace staršího dřevěného nábytku, které hlavní město veřejnosti nabízí, se uskuteční v dílně Střední odborné školy Jarov. Rozsah kurzu je osm hodin a koná se vždy v sobotu od 8:30 do 16:30 hodin. Termíny jsou: 25. února, 25 března, 22. dubna, 27. května a 24. června 2023.

Kurz bude veden za odborného dohledu mistra truhláře a bude především praktický, přičemž se účastníci také dozví základní postupy při práci se dřevem a při jeho renovaci. Na kurz je vhodné si přinést jeden menší kus dýhovaného či masivního nábytku, jako jsou židle, noční stolky, stoličky, konferenční stolky nebo poličky, který se bude renovovat.

Cena kurzu je 700 Kč, v ceně je zahrnut materiál a nářadí, rady a podpora truhláře. Registrace se přijímají na adrese: andrlik@skolajarov.cz. Veškeré informace jsou k dispozici na: RE-USE na školách – Střední odborná škola Jarov.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KM

Karla Majerová

25.2.2023 21:21
Toto je velice dobrý nápad, jak se naučit drobné opravy v domácnosti. Naštěstí na tyto opravy mám svého šikovného manžela, který je kutil a umí opravit asi všechno. Nedávno opravil dřevěné truhlíky na terase, ke kterým jsem si pořídila na internetových stránkách https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/zahradni-sestavy/ v sekci zahradní sestavy celý nový nábytek.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist