Vánoční stromek nemusíte kupovat, můžete si ho pronajmout
V Čechách fungují půjčovny tři. Najdete je na www.pronajemstromku.cz, www.pujcovnastromku.cz a na www.pujcovna-stromku.cz. Nabízejí různě velké borovice lesní, jedle kavkazské, jedle korejské, smrky pichlavé, ztepilé a smrky omoriky.
Zákazník svůj stromek v květináči před Vánoci. Je potřeba si ověřit, zda některá z firem nabízí pronájem stromku i ve vašem bydlišti. „Tuto službu jsme vymýšleli především s ohledem na ekologii. Při dobrém zacházení stromky během svátků neumřou a dostanou šanci na návrat do přírody,“ říká Jan Šikola za web www.pronajemstromku.cz. Pro každý pronajatý stromek si totiž po Novém opět přijede kurýr.
Služba šetří nejen české lesy, ale také čas svým zákazníkům. „Naši zákazníci nemusí složitě pátrat po svém vysněném stromku v mrazu u venkovních prodejců. Na našich webových stránkách si jednoduše otevřou katalog s fotkami stromků a vyberou si z pohodlí domova,“ dodává Šikola.
Přečtěte si také |
Pražané i Brňané si mohou pořídit vánoční jedličky v květináči. A na jaře je vrátit do přírodyJak se o stromek starat, aby se mohl vrátit do přírody?
Po vánočních svátcích dojde ke svozu všech stromků a jejich přípravě na zimní spánek. Na jaře se část zasadí a část zůstane v květináčích do dalších Vánoc. Existuje ovšem několik zásad, které je třeba dodržovat, aby stromky přežily vánoční svátky ve zdraví:
Nezpůsobujte stromku příliš velké teplotní šokyZalévejte stromek 1 za 3 dny studenou odstátou vodou do květináče nebo do misky
Jednou denně stromku rozprašte vodu na jehličí
Stromkům obecně dělá dobře chlad – neumisťujte je ke krbům či topením
Stromek můžete ochladit například rozestavením misek s vodou v jeho okolí, odpařující se voda udělá své
Stromek zdobte ideálně ozdobami, které nevydávají teplo
reklama