https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/vanocni-stromek-nemusite-kupovat-muzete-si-ho-pronajmout
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vánoční stromek nemusíte kupovat, můžete si ho pronajmout

6.12.2018 15:32 | PRAHA (Ekolist.cz)
Nemusíte se domů vláčet s kupovaným stromkem. Ilustrační snímek.
Nemusíte se domů vláčet s kupovaným stromkem. Ilustrační snímek.
Nemusíte se domů vláčet s kupovaným stromkem. Můžete si jej pronajmout. Firma vám stromek přiveze, poradí, jak se o něj starat, a po Vánocích zase odveze. A vy nemusíte nic vyhazovat. Pokud vás to zajímá, tak si pospěšte. Loni byly stromky k pronájmu rychle rozebrány.
 

V Čechách fungují půjčovny tři. Najdete je na www.pronajemstromku.cz, www.pujcovnastromku.cz a na www.pujcovna-stromku.cz. Nabízejí různě velké borovice lesní, jedle kavkazské, jedle korejské, smrky pichlavé, ztepilé a smrky omoriky.

Zákazník svůj stromek v květináči před Vánoci. Je potřeba si ověřit, zda některá z firem nabízí pronájem stromku i ve vašem bydlišti. „Tuto službu jsme vymýšleli především s ohledem na ekologii. Při dobrém zacházení stromky během svátků neumřou a dostanou šanci na návrat do přírody,“ říká Jan Šikola za web www.pronajemstromku.cz. Pro každý pronajatý stromek si totiž po Novém opět přijede kurýr.

Služba šetří nejen české lesy, ale také čas svým zákazníkům. „Naši zákazníci nemusí složitě pátrat po svém vysněném stromku v mrazu u venkovních prodejců. Na našich webových stránkách si jednoduše otevřou katalog s fotkami stromků a vyberou si z pohodlí domova,“ dodává Šikola.

Jak se o stromek starat, aby se mohl vrátit do přírody?

Po vánočních svátcích dojde ke svozu všech stromků a jejich přípravě na zimní spánek. Na jaře se část zasadí a část zůstane v květináčích do dalších Vánoc. Existuje ovšem několik zásad, které je třeba dodržovat, aby stromky přežily vánoční svátky ve zdraví:

Nezpůsobujte stromku příliš velké teplotní šoky
Zalévejte stromek 1 za 3 dny studenou odstátou vodou do květináče nebo do misky
Jednou denně stromku rozprašte vodu na jehličí
Stromkům obecně dělá dobře chlad – neumisťujte je ke krbům či topením
Stromek můžete ochladit například rozestavením misek s vodou v jeho okolí, odpařující se voda udělá své
Stromek zdobte ideálně ozdobami, které nevydávají teplo

reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
mmo
tisknout poslat
 twitter
Vydání článku finančně podpořilo Hlavní město Praha v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist