https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/z-pokoje-do-pokoje-prazska-svepomocna-nabytkova-recyklacni-dilna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z pokoje do pokoje - pražská svépomocná nábytková recyklační dílna

9.2.2016 02:20 | PRAHA (Ekolist.cz)
Umělecký truhlář Adam pomáhá účastníkům dílny s opravou a renovací nábytku. Účast na workshopech je placená, svépomocné opravy za dobrovolný příspěvek.
Umělecký truhlář Adam pomáhá účastníkům dílny s opravou a renovací nábytku. Účast na workshopech je placená, svépomocné opravy za dobrovolný příspěvek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Praze se rozjíždí další projekt alá Zdrojovna. Po celý únor si v prostorách bývalé dětské knihovny v ulici Milady Horákové můžete přijít vybrat nábytek či bytový doplněk ze zachráněných kousků. Nebo zde naopak nechat věci, které už nevyužijete a je vám líto je úplně vyhodit. Zájemci se mohou zúčastnit opravárenských workshopů a nábytek si pod odborným vedením truhláře sami opravit. A nebo se do opravy mohou pustit sami.
 

Projekt Z pokoje do pokoje je podle jedné z organizátorek Zuzany Trnkové hlavně otevřená nábytková dílna zaměřená na svépomocnou renovaci a recyklaci nábytku a bytových doplňků. „Dílna propojuje dvě jednoduché myšlenky, staré věci nemusí nutně končit v kontejneru a renovovaný vintage nábytek nemusí být cenově nedostupnou záležitostí z designových obchodů,“ říká Zuzana Trnková. Většina nábytku je k mání zdarma, na vybraných kouscích visí cenovka.

Můžete si opravit nábytek, který tu někdo jiný nechal.
Můžete si opravit nábytek, který tu někdo jiný nechal.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

Pokud jste zruční, můžete si v dílně nábytek opravit i sami rámci časů otevřených dílen, kdy jsou v prostoru přítomni truhláři, kteří případně pomohou či poradí s opravou. A nebo se můžete něco nového přiučit na některém z plánovaných workshopů. „Pracovat můžete na vlastních kouscích nebo na tom, co dílně věnovali jiní. Do prostoru také můžete darovat nevyužívané věci, kterým někdo další bude chtít vdechnout život," vysvětluje Zuzana Trnková.

V průběhu měsíce se v prostorách na Letné odehrají výměnné burzy - burza semínek, večírek věcí a příběhů a nebo sousedský freemarket. "Jsou to všechno akce, které roztáčí koloběh, ve kterém se co se jednomu nehodí, druhému přijde vhod." Na konci února se Z pokoje do pokoje z prostor bývalé knihovny vystěhuje. "Aktuálně hledáme nějaké prostory, kde bychom mohli pokračovat dál," říká Zuzana Trnková.

Prostor je pro veřejnost otevřený po celý únor zpravidla od 13 do 20 hodin, některé workshopy či dílny začínají už během dne. Program seminářů, workshopů a promítání.

Líbí se Vám článek? Přispějete na další?

       

reklama

 
Martin Mach Ondřej
Vydání článku finančně podpořilo Hlavní město Praha v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist